Bałtów


Herb Gminy Bałtów


adres:
Bałtów 32, 27-423 Bałtów

tel. (0-41) 264 10 08,

fax: (0-41) 264 13 03

email: gmina@gminabaltow.pl 

http: gminabaltow.pl

Wójt  –  Andrzej Jabłoński

 

 

 

Gmina Bałtów położona jest w północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego w powiecie ostrowieckim. Rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki Kamiennej w dolnej części jej biegu. Leży w otoczeniu pięknych lasów Puszczy Iłżeckiej nad rzeką Kamienną, która przepływa zygzakiem prawie przez cały teren gminy. W uroczych wapiennych skałach swojej doliny rzeźbi malownicze i urzekające przełomy. Z tych powodów Gmina Bałtów nazywana jest często “Szwajcarią Bałtowską” lub “Małym Ojcowem”.

Gmina charakteryzuje się umiarkowanie korzystnymi warunkami glebowymi oraz cennymi walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi, które predysponują  ją do rozwoju funkcji turystycznej. Funkcjonuje tutaj m. in. Park Jurajski, zwierzyniec i stok narciarski, park linowy, wiele gospodarstw agroturystycznych oraz bogata oferta noclegowa i gastronomiczna.
Odbywa się wiele tu cyklicznych imprez do których możemy m. in. zaliczyć  Bałtowskie Bezdroża, Hunt Run, Święto Pszczoły – Europejska Wystawa Sprzętu Pszczelarskiego, Moto-Zauro Music.

Powierzchnia: 105 km2

Ludność: 3626 (2013r)

Więcej