Zmagania szkół mistrzostwa sportowego

Ostrowiec Świętokrzyski po raz drugi w tym roku był gospodarzem Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu. W zmaganiach wzięło udział trzynaście SMS-ów z całej Polski. Patronat nad tą sportową imprezą objął ponownie Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.

– Witam wszystkich serdecznie na rozpoczęciu I-ej rundy Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu. Bardzo się cieszę, że Ostrowiec Świętokrzyski w tym roku już po raz drugi jest gospodarzem tej imprezy ogólnopolskiej – przypomnę, iż pierwszy raz gościliśmy przedstawicieli SMS-ów z terenu całej Polski w czerwcu – powitał uczestników starosta Zbigniew Duda. – Przed wami dwa dni sportowej rywalizacji i mam nadzieję, że w tym czasie uda się pobić wiele rekordów życiowych. Wszystkim zawodnikom życzę powodzenia oraz wielu wspaniałych niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji.

Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego to impreza ogólnopolska, wpisana w kalendarz imprez centralnych, zlecona przez Polski Związek Pływacki. Zawody odbywają się zawsze w dwóch rundach – jesienna na basenie 25 m i letnia na basenie 50 m.

39 pływackich konkurencji

Do Ostrowca tym razem przyjechało 325 zawodniczek i zawodników z 13 szkół mistrzostwa sportowego:, m. in. z Krakowa, Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Warszawy, Zielonej Góry, Wrocławia.

W punktacji drużynowej najlepszy okazał się SMS Szczecin. Na drugim miejscu znalazła się szkoła z Wrocławia, zaś trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie z krakowskiego SMS-u. Gospodarze – ZSOMS Ostrowiec – uplasował się na 11. miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik należał do Oliwii Wołek, która była piata w stylu zmiennym oraz Julii Szafrańskiej – 5. miejsce w stylu dowolnym.

Ostrowieckie zawodniczki pobiły także trzy rekordy okręgu świętokrzyskiego juniorek 14-letnich.

Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Pływacki, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.