Zespół Szkół nr 3 matematyką stoi

Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu (dawne THM) od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w rankingach  szkół ponadgimnazjalnych.

Zawdzięcza to m.in. udziałowi uczniów w licznych konkursach, w tym również matematycznych. Przykładem są sukcesy w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym w Kielcach. W konkursie tym  matematyczne rywalizacje organizowane są w trzech kategoriach o różnym stopniu trudności. W ubiegłym roku do finału dostało się dwóch uczniów, a Grzegorz Masłowski zajął I miejsce w kat. A. W tym roku dyplomy w  Kielcach odbierało aż 9 uczniów ZS nr 3: Krystian Guliński, Grzegorz Masłowski i Przemysław Jedlikowski w kat.A, Wojciech Szczepański w kat.B i Łukasz Gajowik i Sylwia Sławińska w kat.C.

IMG_8073                       IMG_8075

Uczniowie  THM-u po raz pierwszy spróbowali swych sił również w innym  konkursie w Lublinie.  Konkurs  Matematyka w Technice dla Technika również skierowany jest do maturzystów i organizowany był w tym roku w 86 szkołach technicznych województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego.  Krystian Guliński, którego opiekunem jest mgr Beata Modrzejewska został jego laureatem, a do finału zakwalifikowali się także Hubert Czekaj uczeń pani mgr Marioli Leśniewskiej i Przemysław Jedlikowski uczeń pani mgr Alicji Zielińskiej.

IMG_8082                         IMG_8081

Tak dobre wyniki są na pewno  potwierdzeniem świetnego przygotowania młodzieży do matury i ich szerokiej wiedzy. Ale sukcesy uczniów są również miarą pracy nauczycieli. Od wielu lat tradycją szkoły jest bowiem pielęgnowanie i rozwijanie talentów matematycznych. Organizowane są kółka, zespoły wyrównawcze, ciekawe konkursy. Działania te stwarzają przyjazną atmosferę do nauki tego przedmiotu, a matematyka zajmuje mocną pozycję wśród przedmiotów lubianych i cenionych przez uczniów. Owocuje to dobrymi wynikami matury, a później dyplomami wymarzonych uczelni.