Zdolni uczniowie docenieni za swoje osiągnięcia

Podczas XIV Gali Stypendystów Starosty Ostrowieckiego Zbigniew Duda wręczył stypendia 10 najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość w tym roku odbyła się 22 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

W kategorii dydaktycznej stypendia otrzymali:

  1. Grzegorz Piotr Waliszczak – LO Nr I (Laureat i finalista wielu olimpiad i konkursów przedmiotowych i obcojęzycznych).
  2. Sylwia Lefek – LO Nr III (Laureatka XLIII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości).
  3. Michał Szwagierczak – Zespół Szkół Nr 3 (Laureat XL Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, II miejsce w Polsce w grupie elektrotechnika, Laureat Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości).
  4. Michał Klepacki – Zespół Szkół Nr 1 (Finalista XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym – żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, Aktywnie uczestniczył w innowacji pedagogicznej „Kraina słodkości”).

W kategorii sportowej:

  1. Aleksandra Kępa – LO Nr III (I miejsce – Grand Prix Baikal, Rosja, I miejsce – Arnold Classic Amateur Asia, Hong Kong, I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów I Weteranów w Kulturystyce I Fitness, I miejsce – Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych  w Kulturystyce i Fitness, I miejsce – Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness).
  2. Aleksander Ozga – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (zdobywca tytułu Mistrza Polski seniorów w piłce wodnej w drużynie ŁSTW Łódź, członek reprezentacji Polski juniorów młodszych i reprezentacji Polski seniorów. Jest zdobywcą tytułu „Talent sportowy” w roku 2016).
  3. Karolina Wicha – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (Wicemistrzyni Polski w pływaniu, członek kadry Narodowej Juniorów, rekordzistka Okręgu Świętokrzyskiego, wielokrotna zdobywczyni I i II miejsca na zawodach Grand Prix, Puchar Polski w stylu dowolnym).
  4. Julia Szafrańska – Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego (Mistrzyni Polski w pływaniu, członek Kadry Narodowej Juniorów. Średnia ocen 6,0. Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, brązowy medal na 800 m stylem dowolnym i 400 m stylem dowolnym w Letnich mistrzostwach Juniorów Młodszych – 16 lat, tytuł najlepszej kraulistki Grand Prix Polski w pływaniu oraz VIII miejsce w klasyfikacji ogólnej kraulistek, wielokrotna zdobywczyni I i II miejsca na zawodach Grand Prix Puchar polski w stylu dowolnym).

W kategorii artystycznej nagrodzono:

  1. Dominika Bugajska – LO II (I miejsce – Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej w 2015 r., I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Anny Jantar w 2015 r., I miejsce – Festiwal Pieśni Religijnej, I miejsce – Ogólnopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej).
  2. Aleksandra Kostępska – LO nr III im. Wł. Broniewskiego (II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Piosenki o „ Złotą Nutkę”, III miejsce – Ogólnopolski Konkurs Piosenki z Czarnego Krążka pod patronatem Andrzeja Piasecznego, II miejsce – Festiwal Piosenki „ Śpiewajmy razem”, III miejsce – Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej).

Po raz pierwszy w tym roku zostało przyznane specjalne wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej dla Viktorii Pongowskiej – uczennicy LO nr I im. Stanisława Staszica.

Rywalizacja sportowa

Po raz kolejny w tym roku zostały przyznane nagrody za współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017. Wszystkie imprezy sportowe odbywały się pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy.

W tym współzawodnictwie na własną prośbę nie brała udziału szkoła mistrzostwa sportowego, która jest najlepszą szkołą w województwie świętokrzyskim.

I miejsce – ZS nr 3

II miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr III

III miejsce – Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika

Specjalne podziękowania od starosty Zbigniewa Dudy za zaangażowanie  w przygotowanie i przeprowadzenia zawodów sportowych na terenie Powiatu Ostrowieckiego otrzymał Wiesław Kepel, Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

Podziękowania dla uczniów, opiekunów i dyrektorów 

  • Uczniowie LO nr I im. St. Staszica, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:
  1. Milena Maj
  2. Wiktor Filipowski
  3. Paulina Myśliwiec
  4. Michał Cieślik
  5. Wiktoria Zielińska
  6. Emilia Reczko
  7. Karol Szczepaniak

Dyrektor Dariusz Kaszuba oraz opiekunowie:

  1. Ewa Goworowska
  2. Ewa Dębicka
  3. Katarzyna Szczerbińska
  4. Jolanta Wojtas
  5. Wojciech Szymański
  6. Jadwiga Jezierska
  7. Urszula Cędzikowska
  8. Monika Żardecka
  • Uczniowie LO nr II im. J. Chreptowicza, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Michał Pastuszka

2.Tymoteusz Spychaj

3.Małgorzata Garbacka

4.Norbert Wójcik

5.Zuzanna Wiecheć

6.Angelika Jewiak

7.Magdalena Moskal

Dyrektor Sławomir Miszczuk oraz opiekunowie:

  1. Wojciech Studzieżba
  2. Dorota Drzazga
  3. Piotr Pobiega
  4. Anna Kiljańska
  5. Ewa Łatkowska
  • Uczniowie LO nr III im. Wł. Broniewskiego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Wiktoria Kolasa

2.Agata Żak

3.Karolina Szczygieł

4.Weronika Stec

5.Wiktor  Płeszka

6.Agata Płatek

7.Dominika Dębicka

8.Maria Wieczorek

Dyrektor Robert Warda oraz opiekunowie:

  1. Dorota Kamińska
  2. Barbara Cecot
  • Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:
  1. Weronika Cuper
  2. Joanna Ciesielczyk
  3. Martyna Dobrasiewicz

4.Patrycja Banaś

5.Jakub Wilk

6.Aleksandra Banaczkowska

7.Kacper Zieja

8.Krystian Maruszczak

9.Michał Klimas

10.Izabela  Jastrząb

11.Joanna Garbacka

  1. Milena Komar

13.Iga Klepacz

P. o. dyrektora Anna Trojanowska oraz opiekunowie i trenerzy:

1.Teresa Karbowniczek

2.Iwona Kosiorowska

3.Kazimierz Jaros

4.Jerzy Bujak

5.Mariusz Rokita

6.Jerzy Pacholczak

7.Rafał Lasocki

8.Marcin Piwnik

9.Zygmunt Kochański

  1. Małgorzata Malinowska
  2. Edyta Machul
  3. Urszula Sokół
  • Uczniowie Zespołu Szkół nr 1, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Emil Wielgus

2.Dominika Czupryńska

3.Olga Jedlikowska

4.Klaudia Chamera

5.Weronika Miłek

6.Patrycja Jaworska

P.o. dyrektora Małgorzata Węglewicz oraz opiekunowie:

1.Grażyna Sowa

2.Małgorzata Giemza

3.Andrzej Świć

4.Jarosław Comber

 

  • Uczniowie Zespołu Szkół nr 2, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Marcin Starzomski

2.Karol Marzec

3.Damian Stawiarski

4.Daniel Żywczyk

5.Jakub Dudek

6.Mateusz Ołubiec

7.Krzysztof  Urbański

P.o. dyrektora Urszula Jaworska oraz opiekunowie:

1.Roman Niedziela

2.Iwona Staruch

3.Maciej Rutkowski

 

  • Uczniowie Zespołu Szkół nr 3, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Claudia Sbriglio

2.Kamil Mazur

3.Kamil Szczerski

4.Marta Sawiniec

5.Maciej Wątor

6.Wiktor Zych

7.Natalia Fitowska

8.Ernest Dwojak

9.Dawid Bidziński

         10.Mikołaj Łodej

         11.Jakub Krawczyk

  1. Marcin Nowak

Dyrektor Czesław Golis oraz opiekunowie:

1.Katarzyna Pastuszka

2.Sylwester Szostak

3.Dariusz Granat

4.Michał Gajewski

5.Radosław Moskal

6.Igor Paluch

7.Renata Kowalska

 

  • Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej:

1.Adrian Starzak

2.Agnieszka  Zakrzewska

3.Łukasz Gach

4.Natalia Wierzbińska

5.Dominik Kidoń

6.Żaneta Surowiec

7.Michał Choina

P. o. dyrektora Waldemar Szymoniak oraz opiekunowie:

2.Joanna Serafin

3.Beata Lidwa

4.Monika Włodarska

5.Justyna Skrzypczak

6.Anna Mirkiewicz – Antoń

7.Dorota Żak

8.Anna Tomaszewska

9.Katarzyna  Przednowek

10.Grzegorz Dec

11.Anna Cymerys

Puchary za turniej strzelecki

W kończącym się roku szkolnym miał miejsce Turniej Strzelecki ku Czci Żołnierzy Wyklętych o Puchar Starosty Ostrowieckiego. Rywalizacja  odbyła się na strzelnicy w Starachowicach. Podczas gali starosta Zbigniew Duda wręczył puchary zwycięzcom.

I miejsce –  Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Wł. Broniewskiego

II miejsce – Zespół Szkół Nr 3

III miejsce – Zakład Doskonalenia Zawodowego.