Zawodnicy „Rywala” powrócili z igrzysk

7 marca 2020r. zakończyła się pierwsza część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane – Bydgoszcz 2020. Wśród 35 osobowej ekipy reprezentującej województwo świętokrzyskie znaleźli się zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych  RYWAL, działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 – Joanna Mazurowska i Kamil Podsiadło. Dwójka sportowców wystartowała w biegu na rakietach śnieżnych na dystansie 400m, 200m i 100m.

Sam udział w igrzyskach to niezwykłe wyróżnienie dla każdego zawodnika. Kamil jest sportowcem z dużym doświadczeniem, ale dla Asi były to pierwsze igrzyska ogólnopolskie w życiu – mówią przedstawiciele zarządu klubu – Oboje dostarczyli nam niezapomnianych emocji i jesteśmy z nich bardzo dumni.

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL wrócili w doskonałych humorach. Nie dziwi nas to – Asia wywalczyła złoto na dystansie 400m, a Kamil srebro na dystansie 200 m.

Przygotowanie sportowca do zawodów to żmudna i długa praca. Klub Olimpiad Specjalnych zorganizował dla swoich sportowców cotygodniowe treningi, które dzięki przychylności dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowcu odbywają się    na hali sportowej „Budowlanki”. Opiekę nad treningami dodatkowo sprawowali Ernest Krajewski i Elżbieta Wybranowska i to oni przygotowali Kamila i Asię do igrzysk.

Powitanie sportowców było niemal gwiazdorskie; były emocje, wzruszenie, radość i kwiaty dla zwycięzców.

Druga część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane – Bydgoszcz 2020 już za chwilkę – 17-20 marca. Tam również KOS Rywal ma swojego przedstawiciela. Klub i województwo reprezentował będzie Marcin Spyra.