Zapraszamy na kiermasz wielkanocny w starostwie!

W najbliższy wtorek, 11 kwietnia w godzinach 10-12 w ostrowieckim starostwie  odbędzie się kiermasz stroików wielkanocnych.

Swoje małe dzieła sztuki zaprezentują stali wystawcy – podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariusze z dwóch ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej, panie z sekcji sztuki użytecznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych. Po raz pierwszy na kiermaszu swoje prace zaprezentują także podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w Małachowie.

– Święta Wielkanocne tradycyjnie spędzamy w gronie rodziny i najbliższych. W tym wyjątkowym czasie dbamy o piękną dekorację naszego domu i świątecznego stołu. Stroiki, które możemy zawsze przed świętami kupić w ostrowieckim starostwie, zawsze są wyjątkowe – tworzone z prostych materiałów, z ogromnym zaangażowaniem i sercem, co w efekcie daje wspaniałe rezultaty – powiedział Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.

Kiermasze świąteczne organizowane w starostwie to już tradycja. Środki ze sprzedaży ozdób co roku przeznaczone zostają na zakup materiałów do wykonania kolejnych niepowtarzanych wyrobów rękodzielniczych.