Zapraszamy na Dożynki Powiatowe do Bodzechowa!

Występy Andrzeja Cierniewskiego, zespołów Maxel i Bławatki uświetnią tegoroczne święto plonów. Na Dożynki Powiatowe w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia w Bodzechowie zapraszają Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda oraz Wójt Gminy Bodzechów Jerzy Murzyn.

– To nie był łatwy rok dla rolników, nie tylko z terenu powiatu ostrowieckiego. Dożynki, które wieńczą prace przy żniwach to najlepsza okazja do podziękowania za plony i całoroczny trud rolników – mówi starosta Zbigniew Duda.

Dożynki to piękna tradycja, ważny element polskiej kultury i tożsamości. Podkreśla przywiązanie do zawodu, szacunek dla przyrody. Ten piękny dożynkowy zwyczaj pielęgnowany jest w naszym powiecie.

Jak co roku, każda z gmin powiatu ostrowieckiego przygotuje tradycyjny wieniec dożynkowy oraz stoisko promocyjne. Poznamy laureatów konkursu na „Piękną i Bezpieczną Zagrodę – Przyjazną Środowisku”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i ośpiewania wieńców. Dożynkom towarzyszyć będzie także wystawa maszyn rolniczych.

– Zapowiada się wspaniała zabawa, na którą wszystkich mieszkańców powiatu ostrowieckiego serdecznie zapraszamy! – zachęca starosta.

Program obchodów dożynek powiatowych w Bodzechowie, 27 sierpnia 2017 r.

11.30     Zbiórka delegacji z wieńcami na stadionie sportowym w Bodzechowie

12.00     Msza Święta w kościele pw. Św. Ojca Pio w Bodzechowie

13.30     Część oficjalna Dożynek

14.20     Występ zespołu „Bławatki”

14.30     Prezentacja i ośpiewanie wieńców dożynkowych 

15.30     Występ zespołu Maxel

17.00     Występ Andrzeja Cierniewskiego

19.00     Zabawa taneczna z zespołem „Szarotka”

22.00     Zakończenie