Zabawa i profilaktyka

Podczas rodzinnego pikniku „Dla każdego coś dobrego” zorganizowanego na terenie LO nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkańcy skorzystali z bezpłatnych badań dermatoskopowych. Na 69 przebadanych osób, 25% zostało skierowanych do dalszej konsultacji specjalistycznej.

Program pikniku obfitował w atrakcje. Były pokazy m. in. zabytkowych i terenowych samochodów, sztuk walki, tańca, ale także występy artystyczne. Nagrodzono również zwycięzców konkursu literackiego i plastycznego. Zmęczeni zabawą w „dmuchańcach” najmłodsi mieszkańcy, ale i nie tylko, mogli popróbować dań z grilla serwowanych przez działający w budynku szkoły bar.

SAM_1557   DSC_1970

SAM_1630 SAM_1588

Na stoiskach można było nabyć piękne wyroby rękodzieła artystycznego, a także skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatoskopowych.
Badania, w których udział wzięło 69 osób – dzieci i dorosłych – przygotował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Rodzina – twój przyjazny świat”.

– Jest to kolejna inicjatywa powiatu ostrowieckiego mająca na celu zapewnienie mieszkańcom bezpłatnych badań i konsultacji lekarzy specjalistów – powiedział starosta ostrowiecki Zbigniew Duda. – O tym, jak bardzo są one potrzebne świadczy fakt, że z osób przebadanych około 25% zostało skierowanych do dalszej konsultacji  specjalistycznej.

SAM_1610 SAM_1545

SAM_1595 — kopia  SAM_1583
Organizatorem wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, było Liceum Ogólnokształcące nr II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.
– Chcieliśmy zaprezentować nasze osiągnięcia i przedstawić ofertę edukacyjna, a przy okazji zapewnić mieszkańcom trochę rozrywki – powiedział dyrektor LO nr II, Sławomir Miszczuk.

SAM_1624 — kopia SAM_1601 — kopia