Z Igrzysk przywieźli złoto, srebro i brąz

Podczas IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w łyżwiarstwie szybkim złoto wywalczył Marcin Dunal, a srebro Paweł Dunal. W biegach na rakietach śnieżnych srebrny medal zdobyli Anna Masłoń i Maciej Skrobisz, natomiast Robert Kozłowski brąz za zajęcie trzeciego miejsca w super gigancie.

IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbyły się w Zakopanem w dniach 9-12 marca i była to pierwsza część Igrzysk – największego wydarzenia w sportach zimowych zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. Wzięło w nich udział blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe i zjazdowe, biegi na rakietach śnieżnych. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowało aż 7 osób.
W tym roku kilkudziesięcioletniej tradycji stało się zadość i do Zakopanego dotarło dwudziestu Strzegących Prawa i kilku zawodników Olimpiad Specjalnych. Przyniesioną płonącą „Ogniem Nadziei” pochodnię zawodnik Robert Kozłowski z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” podał Justynie Salwie z Klubu Olimpiad „TORNADO” Skarżysko-Kamienna, która zapaliła, znajdujący się w miejscu Ceremonii Otwarcia Igrzysk, Znicz Olimpiad Specjalnych.
W ceremonii, którą swym występem uświetniły: wokalistka, Ambasadorka Olimpiad Specjalnych Ewelina Lisowska i zespół Future Folk wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz jego małżonka i Patron Honorowy Olimpiad Specjalnych Polska, Agata Kornhauser-Duda.
Oprócz zawodników i Kierownika Ekipy – Tomasza Przybysławskiego w Igrzyskach w Zakopanem wzięli udział działacze „SZANSY”, zaproszeni do Komitetu Organizacyjnego: Piotr Jakubowski, Remigiusz Woźniak, Marta Walczyk i Tomasz Taborski.

Kozłowski_Robert_wbiegający_z_ogniem_olimpijskim anna_masłoń_ostrowiec_świętokrzyski

Wyniki zawodników „SZANSY” – biegi na rakietach śnieżnych:
Maciej Skrobisz zdobył srebrny medal na 100 metrów oraz 4 miejsce na 50 metrów
Anna Masłoń zdobyła srebrny medal na 100 metrów oraz  50 metrów.
Narciarstwo alpejskie:
Robert Kozłowski zdobył 3 miejsce w super gigancie oraz 6 miejsce w slalomie gigancie.

Druga część IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych odbyła się w dniach 17-20 marca w Białymstoku. Zawodnicy o medale rywalizowali w łyżwiarstwie szybkim i hokeju halowym. Ostrowiec reprezentowało dwaj zawodnicy: Marcin Dunal i Paweł Dunal oraz trener Remigiusz Woźniak.
W zawodach w Białymstoku wzięło udział 220 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, z czego 21 to sportowcy reprezentujący Oddział Regionalny Świętokrzyskie.

Wyniki zawodników “SZANSY” w Białymstoku – łyżwiarstwo szybkie
Marcin Dunal zdobył złoty medal na 500 m, a srebro na 777 m

Paweł Dunal zdobył srebrny medal na 333m, a w wyniku upadku  w trakcie jazdy miejsce IV na 500 m.

Bracia Dunal na wyjazd na Igrzyska otrzymali ufundowane przez Powiat Ostrowiecki dresy z herbem powiatu.

Trenerem łyżwiarstwa szybkiego Oddziału Regionalnego był Remigiusz Woźniak.

Marcin_Dunal