Wystawa malarstwa w ostrowieckim muzeum

BOŻENA KOT, PIOTR KOT – MALARSTWO

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zaprasza na wystawę obrazów Bożeny i Piotra Kotów, której otwarcie odbędzie się w niedzielę, 17 września 2017 r. w Pałacu Wielopolskich.

Bożena (ur. 1963 r.) i Piotr (ur. 1962 r.) Kotowie to małżeństwo artystów, od lat związanych z naszym miastem. Szerszej publiczności znane są z pewnością ich realizacje z dziedziny konserwacji dzieł sztuki – m.in. ostrowieckich rzeźb, kapliczek i pomników. Konserwacja, którą zajmują się od blisko 20 lat, nie jest jednak jedyną dziedziną twórczości, której oddają się artyści – w orbicie ich zainteresowań znajduje się również malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba oraz muzyka, która ma duży wpływ na ich sztukę.

Od najmłodszych lat przejawiali zdolności i zainteresowania plastyczne, co zaowocowało ukończeniem przez oboje Państwowego Liceum Plastycznego w Kielcach pod kierownictwem Tadeusza Maja. Początkowo swoją ścieżkę zawodową Bożena i Piotr Kotowie związali z rodzinnym miastem artystki, Końskimi. W 2004 roku artyści przenieśli się do Ostrowca Świętokrzyskiego, w którym mieszkają i pracują do dziś.

Na wystawie w Pałacu Wielopolskich zobaczyć będzie można wybrany wątek twórczości ich twórczości – malarstwo. Jak twierdzą sami autorzy „Sztuka to dla nas tak naprawdę zawór bezpieczeństwa wobec gromadzących się nastrojów”. Ta nastrojowość i specyficzny intymny klimat, są z pewnością wyróżnikiem malowanych przez nich obrazów, z których wiele trafiło do prywatnych kolekcji w kraju i za granicą, głównie do Niemiec. Swoje prace artyści pokazywali na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Kielcach, Końskich, Sielpi, Skierniewicach.

Wernisaż wystawy ”Bożena Kot, Piotr Kot – Malarstwo” – 17 września 2017 roku, godz.16:00.

Miejsce: Pałac Wielopolskich, ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski