Maszerowali w Obronie Godności Życia i Rodziny

Maszerowali w Obronie Godności Życia i Rodziny

Marsz Dla Życia i Rodziny to ogólnopolska inicjatywa, do której w tym roku przyłączył się także Ostrowiec Świętokrzyski. Marsz, połączony z festynem rodzinnym, odbył się w ostatni dzień maja. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki, który także w marszu uczestniczył.

Tłumnie stawili się ostrowczanie w niedzielne popołudnie w Rynku. Kolorowy pochód, w którym szli całe rodziny – dorośli, młodzież i dzieci, przeszedł ulicami: Głogowskiego, Radwana, Polną i Mickiewicza. Marsz zakończył się w Parku Miejskim. Tu odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Towarzyszyły mu występy muzyczne i taneczne.

– „Jest mi niezmiernie miło, że mogłem dziś razem z Państwem uczestniczyć w niezwykłej inicjatywie – w Marszu Dla Życia i Rodziny, że wspólnie, ramię w ramię mogliśmy przejść z Rynku tu do Parku Miejskiego, aby podkreślić nasze przywiązanie do wartości rodzinnych, podkreślić rolę rodziny, która kształtuje pozytywne wzorce i wartości moralne, uczy szacunku, godności, a także jednoczy i wspiera” – przywitał zebranych w amfiteatrze starosta Zbigniew Duda, który przekazał także życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta.

Marsz w Obronie Życia i Rodziny odbył się tego dnia w sumie 140 miastach w Polsce. Tegoroczne hasło to „Rodzina – Wspólnota – Polska”.