Wyróżnienia dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Podczas uroczystej gali Podsumowania Roku Sportowego 2017, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, uhonorowano m.in. zwycięzców współzawodnictwa sportowego organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy, w tym ostrowiecką Szkołę Mistrzostwa Sportowego.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego SMS nie miała sobie równych. Była to jedyna placówka z Ostrowca, która znalazła się w 10. najlepszych. SMS zdobyła łącznie 357 pkt. dzięki wynikom osiągniętym przez lekkoatletki i lekkoatletów oraz siatkarki i siatkarzy. Wyróżnienie z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika i Prezesa Świętokrzyskiej Federacji Sportu Grzegorza Budziosza odebrała Dyrektor Szkoły Anna Trojanowska.
Natomiast w kategorii gimnazjów SMS zajęła V miejsce, zdobywając 225 pkt. Ten wynik jest zasługą pływaczek i pływaków, siatkarek i siatkarzy oraz piłkarzy ręcznych. W pierwszej 40. nie było żadnego innego gimnazjum z Ostrowca. Wyróżnienie odebrał wicedyrektor ds. sportu Rafał Dytkowski.
Statuetki z podziękowaniami za zasługi w rozwoju sportu szkolnego województwa świętokrzyskiego w tym roku otrzymali trenerzy: Iwona Błaszkiewicz, Marcin Piwnik i Kazimierz Jaros. Ponadto w kategorii „Młode talenty świętokrzyskiego sportu w dyscyplinach olimpijskich” wyróżniono naszą uczennicę Aleksandrę Banaczkowską.