Wygrana pływaków w Świętokrzyskiej Dużej Lidze Pływackiej

2021.10.30. ŚWIETNY WYSTĘP PŁYWAKÓW SMS OSTROWIEC.

Pływacy z ostrowieckiej SMS, reprezentujący KSZO Ostrowiec, zwyciężyli w VI rundzie oraz w klasyfikacji ogólnej Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej, odnosząc miażdżącą przewagę punktową nad pozostałymi klubami.

Wśród najlepszych zawodników XX edycji Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej znaleźli się: w kategorii zawodników 14-15 lat – 1. Zuzanna Kamińska, 3. Malwina Szafrańska, w kategorii 16 lat i starsi – 1. Aleks Tomaszewski, 2. Julia Ofman, 3. Patryk Stefański.

Nasi uczniowie wielokrotnie stawali na podium rozegranej w Ostrowcu VI rundy zawodów.

Pływacy KSZO Ostrowiec:

16 lat i starsi
Mężczyźni, 100m dowolny: 1. Stefański Patryk, 3. Michta Bartosz
Mężczyźni, 50m klasyczny: 1. Stefański Patryk, 3. Skierniewski Filip
Mężczyźni, 800m dowolny: 2. Radkiewicz Kajetan, 3. Michta Bartosz
Kobiety, 200m zmienny: 1. Ofman Julia, 2. Petrykowska Adrianna
Mężczyźni, 200m zmienny: 2. Skierniewski Filip
Mężczyźni, 100m motylkowy: 1. Michta Bartosz, 2. Stefański Patryk
Mężczyźni, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 1 (Sojda Eryk, Radkiewicz Kajetan, Michta Bartosz, Stefański Patryk)

14 – 15 lat
Kobiety, 100m dowolny: 1. Kamińska Zuzanna, 2. Celińska Małgorzata, 3. Sadłos Zofia
Kobiety, 50m klasyczny: 1. Kamińska Zuzanna, 2. Sulik Alicja
Mężczyźni, 50m klasyczny: 3. Mazan Mikołaj
Kobiety, 800m dowolny: 2. Celińska Małgorzata,
Kobiety, 100m motylkowy: 1. Sadłos Zofia
Kobiety, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 1 (Celińska Małgorzata, Sadłos Zofia, Sulik Alicja, Kamińska Zuzanna)

13 lat
Mężczyźni, 200m zmienny: 2. Wicha Antoni, 3. Tobiszewski Mikołaj
Mężczyźni, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 3 (sztafeta z udziałem Koguta Bartosza i Wichy Antoniego)

12 lat
Mężczyźni, 100m dowolny: 3. Kogut Bartosz
Kobiety, 50m klasyczny: 3. Zagraj Zuzanna
Mężczyźni, 50m klasyczny: 2. Budzeń Patryk
Kobiety, 200m grzbietowy: 2. Bielecka Lena, 3. Sulik Hanna
Mężczyźni, 200m grzbietowy: 2. Rdzanek Mikołaj
Mężczyźni, 100m motylkowy: 1. Batugowski Szymon
Kobiety, 4 x 200m dowolny: 2. KSZO 2 ( sztafeta z udziałem Jamy Michaliny), 3. KSZO 3 (Bielecka Lena, Sulik Hanna, Zagraj Zuzanna, Kozub Amelia)
Mężczyźni, 4 x 200m dowolny: 1. KSZO 2 (sztafeta z udziałem Batugowskiego Szymona i Budzenia Patryka)

W zawodach udanie zaprezentowała się także Weronika Latała (SKP Barakuda Starachowice), która wśród zawodniczek 16 lat i starszych zajęła 2. miejsce na 100m motylkowym. Sztafeta z jej udziałem 4x200m dowolnym wywalczyła 1. miejsce.

Jeśli chodzi o byłych uczniów SMS Ostrowiec, dobre starty odnotowali Beata Woźniak (kategoria 13 lat), która wywalczyła dwa pierwsze miejsca na 200m grzbietowym i 200m zmiennym, oraz Dawid Majsak (kategoria 16 lat i starsi), który był 3. na 100m motylkowym.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i sztabu trenerskiego.