Wszystkie drogi prowadzą do mistrzostwa – do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Z okazji pierwszego dnia wiosny Stowarzyszenie „Szkoła Mistrzów” na rzecz promocji i rozwoju ZSOMS  w Ostrowcu Św. zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu quest edukacyjny pt. “Wszystkie drogi prowadzą do mistrzostwa”. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda.

W zabawie wzięły udział drużyny z PG 3 pod opieką Renaty Szmyd i Marcina Wróbla oraz z Zespołu Edukacyjnego “Dwunastka” pod opieką Przemysława Dyjewskiego, a także trzy zespoły reprezentujące gospodarzy: klasa VII A/B pod opieką Katarzyny Górniak i Edyty Machul, klasa VI A opieką Katarzyny Korulczyk i klasa III A/B GMS pod opieką Alicji Ramskiej i Grażyny Maj. Celem akcji było zapewnienie młodzieży bezpiecznego i atrakcyjnego spędzenia czasu podczas tradycyjnie obchodzonego przez uczniów “dnia wagarowicza”.

– Wędrując przez miasto drużyny poznawały elementy jego historii. Uczestnicy zabawy mogli poprawić kondycję oraz poćwiczyć umysł, rozwiązując zaszyfrowane zagadki przygotowane przez Zbigniewa Tyczyńskiego, a także odkryć ciekawe miejsca – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia „Szkoła Mistrzów” Monika Garbacka. – Wszyscy zrealizowali założenia szlaku historycznego Ostrowca i zdobyli większość punktów kontrolnych. Dowodem tego były pieczątki, które odnaleźli na trasie. Drużyny startowały z różnych miejsc miasta i o różnych godzinach. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach, zmęczeni  i trochę zmarznięci, ale pełni wrażeń.

Organizator zadbał o gorące napoje i słodki poczęstunek dla wszystkich. Po  krótkiej regeneracji, goście zwiedzili szkołę i mogli obejrzeć pokazy ratownictwa i sportowe. Następnie zabawa była kontynuowana w sali teatralnej, gdzie 5 pięcioosobowych drużyn uczestniczyło w Quizie, rozwiązując zadania z następujących dziedzin: sport, historia, matematyka, ratownictwo medyczne, j. angielski i j. niemiecki, oczywiście przy gorącym aplauzie publiczności. Zwycięzcami zostali uczniowie „Dwunastki”. Na II miejscu uplasowała się drużyna z PG 3. III miejsce zajęli uczniowie klas VII SPMS. Na IV miejscu ex aequo uplasowały się ekipy z klasy VI SPMS i klas III GMS. Dla wszystkich przygotowano miłe upominki.

Inicjatywę Stowarzyszenia „Szkoła Mistrzów” wsparli: Honorowy Patron Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, Poseł na Sejm RP Andrzej Kryj, Cukiernia u Ani, Centrum Nauki i Biznesu “Żak” z Ostrowca, Termo – Tech Stąporków.

Autor zdjęć: Norbert Schindler