WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO MISTRZOSTWA – DO SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Z okazji pierwszego dnia wiosny Stowarzyszenie „Szkoła Mistrzów” na rzecz promocji i rozwoju ZSOMS  w Ostrowcu Św. zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu quest edukacyjny pt. “Wszystkie drogi prowadzą do mistrzostwa”. Celem akcji było zapewnienie młodzieży bezpiecznego i atrakcyjnego spędzenia czasu podczas tradycyjnie obchodzonego przez uczniów “dnia wagarowicza”.

– Wędrując przez miasto drużyny poznawały elementy jego historii. Uczestnicy zabawy mogli poprawić kondycję oraz poćwiczyć umysł, rozwiązując zaszyfrowane zagadki przygotowane przez Zbigniewa Tyczyńskiego, a także odkryć ciekawe miejsca – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia „Szkoła Mistrzów” Monika Garbacka. – Wszyscy zrealizowali założenia szlaku historycznego Ostrowca i zdobyli większość punktów kontrolnych. Drużyny startowały z różnych miejsc miasta i o różnych godzinach. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach i pełni wrażeń.

Po dojściu do budynku SMS w sali teatralnej uczestnicy zabawy przystąpili do udziału w kolejnych atrakcjach, rozwiązując zadania z różnorodnych dziedzin, m.in. sportu, historii, matematyki, języków obcych. Dla wszystkich przygotowano miłe upominki.