„Wszechświat i jego wpływ na ziemię”- zmagania konkursowe w „Staszicu”

22 marca 2018 r. w LO Nr I im St. Staszica odbyła się IX edycja Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego. W roku 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego, konkurs objęty patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, odbywał się pod hasłem „Wszechświat i jego wpływ na Ziemię”.

W konkursie uczestniczyło 31 uczniów ze szkół powiatu opatowskiego, ostrowieckiego, starachowickiego i skarżyskiego. Konkursowi towarzyszyła prezentacja nt. środowiska i kultury Meksyku, w której uczestniczyli uczniowie Staszica i uczestnicy konkursu wraz z opiekunami.

I miejsce zajęła Agnieszka Jezierska uczennica NLO im. St. Konarskiego, II miejsce ex aequo Dawid Szemraj z LO Nr II im J. Chreptowicza i Weronika Wykrota z II LO im. A. Mickiewicza ze Starachowic, III miejsce ex aequo Daria Gołębska i Konrad Weiberger z II LO im. A. Mickiewicza ze Starachowic. Wyróżnienia otrzymali Olga Budzeń z LO Nr III im Wł. Broniewskiego, Karolina Słapek z LO im. B. Głowackiego w Opatowie i Karol Kępa z LO Nr I im. St. Staszica.

Organizatorzy: Jan Starzomski, Marta Sójka

Fot. Klaudia Sasak