Wspólny projekt dla uczniów

Aktualności - Wspólny projekt dla uczniów

28 października w ostrowieckim starostwie podpisano akt o współpracy pomiędzy Powiatem Ostrowieckim, Celsą „Huta Ostrowiec”, Zespołem Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim i Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice”. Porozumienie to ma związek z realizacją projektu utworzenia klasy kształcącej w zawodzie technik – mechatronik pod patronatem Celsy.

– Od samego początku kadencji stawiamy na szkolnictwo zawodowe. Ten pionierski program będzie wprowadzony w naszej szkole powiatowej – Zespole Szkół nr 3. Uczniowie – zgodnie z nowymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej – wiedzę teoretyczną będą zdobywać w szkole, a praktyczną u pracodawcy. Priorytetem w szkołach zawodowych staje się kształcenie młodych fachowców pod konkretne zapotrzebowanie pracodawcy – powiedział Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki.

Praca dla najlepszych

Dzięki porozumieniu najlepsi absolwenci będą mieć zagwarantowane zatrudnienie od razu po ukończeniu szkoły.

– Dziękuję Panu Staroście za zorganizowanie dzisiejszego spotkania. To jest początek projektu, który może dać uczniom świetlaną przyszłość – i taki jest nasz cel. Ten projekt może być bardzo dobrym przykładem nie tylko dla regionu świętokrzyskiego, ale i wszystkich regionów w Polsce. Celsa jest całkowicie zaangażowana w ten projekt – oprócz tego, że uczniowie przyjdą do naszego zakładu, aby odbyć praktyki, to zajęcia prowadzone przeze mnie i moich menedżerów odbywać się będą także w szkole. Jak sami Państwo wiecie, nie mam zbyt wiele czasu, a skoro poświeciłem swój czas szkole, świadczy to o tym, że ten projekt jest dla nas bardzo ważny – powiedział Joseph Vilaseca-Marques, Dyrektor Generalny Celsa „Huta Ostrowiec”.

W ramach porozumienia uczniowie będą mogli także uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Sfinansuje je Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”.