Wspólnie mówimy „NIE” przemocy!

Trwa międzynarodowa kampania „Białej Wstążki” pod hasłem „Mężczyźni mówią NIE! Przemocy”. Po raz kolejny przyłączyli się do niej włodarze powiatu ostrowieckiego, starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich.

W ramach akcji Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz przedstawiciele Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ośrodka Interwencji Kryzysowej zachęcają mężczyzn do noszenia białej wstążki – symbolu sprzeciwu wobec przemocy. Mężczyźni zostają wyróżnieni białą wstążką, zaś kobiety – białą różą, która symbolizuje kobiecą solidarność.

– Bardzo popieram tego typu inicjatywy. To bardzo ważne, aby głośno mówić o problemie przemocy, prowadzić działania profilaktyczne i pokazać ofiarom przemocy, że nie są same i mogą liczyć na wsparcie – powiedział starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.

Kampanię „Białej Wstążki” na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzi Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wspólnie ze Stowarzyszeniem NIGDY WIĘCEJ na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą.

dsc_7253dsc_7251 dsc_7255 dsc_7258