WSPIERAMY WOŚP

W Ostrowieckim Browarze Kultury samorządowcy z miasta i powiatu na ręce szefa ostrowieckiego sztabu  przekazali gadżety na licytację 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Ostrowiecki sztab WOŚP jak co roku swoje aukcje, a jest ich ponad 170, prowadzi na Allegro. W dniu finału będzie można wylicytować wirtualnie różne przedmioty, w tym przekazane przez Powiat Ostrowiecki. Będzie to obraz pędzla Krzysztofa Cioka, ostrowieckiego artysty oraz dwa zestawy gadżetów promocyjnych Powiatu, w skład których wchodzi bardzo praktyczna, w pełni wyposażona, w wodoodpornym pokrowcu apteczka samochodowa, kubek, organizer, pamięć USB o pojemności 16 GB, brelok latarka, oraz długopis w pudełeczku. Wszystkie gadżety opatrzone są logo Powiatu. Z kolei Gmina Ostrowiec przekazała do licytacji zdjęcie Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Zarówno Starosta Marzena Dębniak jak i Prezydent Miasta Jarosław Górczyński przekazując przedmioty do licytacji podkreślali, że cel jest szczytny. Jak mówiła M. Dębniak – pracujemy lokalnie i wspieramy również lokalnie. Przypomnieć należy, że w naszym szpitalu również znajduje się sprzęt, na którym możemy zobaczyć naklejone serduszka WOŚP. Ten sprzęt niejednokrotnie ratuje życie, zdarza się że też naszych bliskich. Dlatego tak ważne jest wspieranie. My jako Powiat Ostrowiecki mamy również swoje puszki. Taka tradycyjna znajduje się w portierni Starostwa, ale mamy także taką on-line i prosimy – nawrzucajcie nam!

Jak podkreślał szef ostrowieckiego sztabu, a zarazem Radny Powiatowy Dariusz Czupryński – to będzie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy inny niż wszystkie. W niedzielę, 31 stycznia zagramy po raz 29. W wielu przypadkach tylko wirtualnie. Będą wirtualne koncerty, wirtualne licytacje i „Światełko do Nieba” oglądane z balkonów. Nie mnie jednak mamy nadzieję, że serca ostrowczan będą równie gorące i ofiarne jak w poprzednich latach.