Wspaniały rajd na rozpoczęcie wakacji!

Początek wakacji w powiecie ostrowieckim zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W dniach 1-2 lipca przez wszystkie gminy powiatu ostrowieckiego przejedzie „Krzemienny Rajd” – Rajd Pojazdów Zabytkowych. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert gwiazdy.

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim trwają przygotowania do wielkiego wydarzenia inaugurującego tegoroczne wakacje. Powstała koncepcja imprezy plenerowej promującej walory powiatu ostrowieckiego oraz Rezerwat w Krzemionkach. Podczas dwóch dni nie zabraknie atrakcji: odbędzie się  zlot pojazdów zabytkowych i nietypowych oraz ich rajd po terenie gmin powiatu ostrowieckiego. W ciekawych miejscach na terenie gmin, wskazanych przez ich włodarzy, zostaną zorganizowane mety odcinkowe. Całość rajdu liczyć będzie ok. 150 km. Centralnym punktem, w którym zostanie zorganizowana meta całego rajdu będzie Muzeum Archeologiczne w Krzemionkach. Tu podziwiać będzie można ekspozycję wszystkich pojazdów biorących udział w rajdzie. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert gwiazdy wieczoru – jakiej? To będzie niespodzianka.

Rajd będzie wydarzeniem o randze i zasięgu ogólnopolskim. Formuła imprezy jest otwarta.

Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji, samochodów zabytkowych, pięknych krajobrazów i świetnej zabawy do udziału w naszej imprezie!

2014-06-21 16.50.21   2014-06-21 16.55.14