Wspaniały piknik w Zespole Szkół Specjalnych

Piknik integracyjny z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim już tradycja. W tym roku uroczystość po raz trzeci odbyła się na terenie ogrodu szkolnego. W obchodach uczestniczyli starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich.

Obchody Dnia Godności rozpoczęły się 17 maja mszą świętą w Kolegiacie św. Michała Archanioła. Tuż po niej dzieci, ich rodzice i wychowawcy przeszli w radosnym, kolorowym pochodzie do siedziby szkoły. Następnego dnia, 18 maja, na terenie ogrodu szkolnego odbyły się główne uroczystości. – Chcemy pokazać społeczności lokalnej, że wśród nas są również uczniowie niepełnosprawni i oni także zasługują na szacunek i uznanie – tak o głównym celu obchodów tego święta mówiła dyrektor ZSS, Elżbieta Rutecka.

Życzenia i podziękowania dla dzieci, ich opiekunów, rodziców oraz dyrekcji szkoły przekazał starosta ostrowiecki. – Serdecznie gratuluję dyrekcji, wszystkim nauczycielom, rodzicom i wychowawcom za podejmowanie takich inicjatyw, za prace włożoną w przygotowania tego rodzaju przedsięwzięć, ale przede wszystkim chciałem pogratulować i podziękować uczniom – za te piękne chwile, które możemy tu razem spędzić, za wspaniałe występy artystyczne, które możemy oglądać, za radość i wzruszenie, które nam wówczas towarzyszy. Życzę wszystkim Państwu, abyście na co dzień doświadczali zawsze sympatii, zrozumienia i akceptacji.

W programie uroczystości znalazł się m. in. pokaz mody przygotowany przez uczniów, inscenizacja baśni „O Rybaku i złotej rybce” w wykonaniu rodziców, wręczenie medali „Dobry duszek ZSS”. Podczas pikniku odbyły się także zabawy integracyjne i wspólne grillowanie.

DSC_1786 DSC_1787

DSC_1801DSC_1806

DSC_1811-001 DSC_1818-001

DSC_1813 DSC_1824

DSC_1826 DSC_1827

DSC_1828 DSC_1830

DSC_1834 DSC_1847

DSC_1840