Wolontariat „Chreptowicza” w Święto Niepodległości

Podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości 11 listopada 2019 r. uczennice LO Nr II z pierwszej klasy biologiczno-chemicznej (1e4) wraz ze swoją wychowawczynią Martą Kalitą włączyły się do akcji „Ratujemy życie Oskarka Kubickiego”, zorganizowanej przez Fundację „Bo w nas jest moc”. Siedem wolontariuszek z „Chreptowicza”: Oliwia Kawałek, Wiktoria Masternak, Julia Mendyk, Julia Mazurek, Natalia Czajkowska, Wiktoria Nowak i Wiktoria Karcz, pomagały na stadionie KSZO prowadzić zbiórkę pieniędzy na leczenie ratujące życie 5-letniego chłopca z Chmielowa.

Ostrowieckim Biegom Niepodległości organizowanym przez MOSiR i odbywającym się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego przyświecało w tym roku hasło „Pomagajmy biegając”. W patriotyczno-dobroczynnym wydarzeniu udział wzięły setki biegaczy, a wśród nich wielu uczniów naszej szkoły. Jesteśmy dumni, że w tym dniu pobiegliśmy dla Niepodległej i że pomogliśmy małemu Oskarkowi. Pokazaliśmy tym samym, że w Chreptusach jest moc i wielkie serce!

Jak informuje Fundacja „Bo w nas jest moc”, podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości udało się zebrać  na leczenie Oskarka 8203, 93 zł. Zgromadzona kwota to suma pieniędzy uzyskanych z  licytacji numerów startowych, licytacji przedmiotów oraz zbiórki do puszek.