Wiosna zawitała do „Staszica”

21 marca to wyjątkowy dzień. Żegnamy wówczas zimę i witamy wiosnę, która kojarzy się przede wszystkim z radością, szczęściem, topieniem marzanny oraz dniem wagarowicza. Kolorowo i z humorem przywitali tę porę roku uczniowie popularnego „Staszica”, którzy postanowili pierwszy dzień wiosny uczcić w szkole. 

Z tej okazji w liceum odbyła się Szkolna Gala Talentów, którą poprowadziły: Weronika Szybalska, Barbara Krycia, Sylwia Nowak  i Wiktoria Majcher. Młodzież miała okazję zaprezentować społeczności szkolnej swoje artystyczne zdolności i umiejętności. Entuzjazm publiczności wywołał konkurs na najlepiej przebraną klasę. Dyrekcja liceum, nauczyciele oraz młodzież obejrzeli ciekawe występy uczniów, którzy  wcielili się w postacie z wybranych wcześniej kategorii. Niezwykłe emocje wywołały występy kabaretowe oraz wokalne młodych artystów.

W przygotowaniu prezentacji klas,  uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością oraz znajomością informacji na temat wybranych przez siebie kategorii. Jury najwyżej oceniło występ klasy IIa, której uczniowie przygotowali współczesną interpretację frag. „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. Zaszczytne drugie miejsce przypadło klasie IIb prezentującej zgromadzonej publiczności zabawne dialogi emerytów i rencistów na poczcie. Miejsce trzecie zajęła klasa IB, której uczniowie wcielili się w polskich turystów  za granicą.

Publiczność wysłuchała również utworów muzycznych w interpretacji: Agaty Sobólskiej, Aleksandry Łojek, Dawida Nowaka, Aleksandry Pawlik, Marcina Fulary, Benity Kłonicy i Wiktorii Kwiecińskiej.

Szkolna Gala Talentów, przygotowana przez nauczycieli: p. Monikę Borzym, p. Katarzynę Mierzwińską – Cichosz i p. Katarzynę Szczerbińską, była okazją do zaprezentowania pasji i umiejętności młodych ludzi oraz udowadniała, że, jak powiedziała Sherry Arrgov, na tyle jesteśmy interesujący na  ile głębokie są nasze zainteresowania.

Fot. Klaudia Sasak