Wieści z SMS-u

Sportowcy z SMS dla Marcina

W Szkole Mistrzostwa Sportowego przez dwa dni trwał kiermasz  słodkości na rzecz Marcina Karwackiego. Chłopak uległ tragicznemu wypadkowi, na skutek  którego został lewostronnie sparaliżowany, nie dowidzi na prawe oko, nie potrafi siedzieć samodzielnie oraz jest zależny od innych ludzi.

Inicjatorką akcji była Gabriela Iskra z klasy III b LOMS, a wspierały ją koleżanki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Po raz kolejny szkolna społeczność – nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, uczniowie i ich rodzice wykazali się ogromnym sercem, przygotowując, a następnie kupując domowe wypieki. Udało się zebrać ponad 1000 zł, które pomogą w sfinansowaniu kosztownej i długotrwałej rehabilitacji. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę.

 

W SMS szyją lalki

W ramach projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” uczniowie i nauczyciele Szkoły Mistrzostwa Sportowego szyją lalki, które zostaną sprzedane podczas kiermaszu, a pozyskane środki przekazane na zakup szczepionek i żywności ratujących życie dzieciom w krajach trzeciego świata. Do tej pory uszyto już 9 laleczek – każda z nich jest inna, każda ma swoje imię.
Młodzi sportowcy już czwarty rok pomagają w ramach UNICEF. Obliczono, że z powodu braku szczepionek i z głodu w krajach trzeciego świata co 4 minuty umiera dziecko. Koszt dawki ratującej jedno życie to 10 zł. Jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu młodzieży z SMS uda się uratować życie co najmniej kilkorga dzieci. Akcja trwa do 10 marca.

Pływacy z SMS z potrójnym rekordem okręgu
Na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. zainaugurowany został nowy sezon Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej. Pierwsza runda zgromadziła na starcie 151 osób z 8 świętokrzyskich klubów. Najliczniejszą reprezentację zgłosili gospodarze, w barwach których zdecydowaną większość stanowili uczniowie ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Pływacy SMS na podium:
50m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 3. Natalia Przygoda
50m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Jan Król, 2. Patryk Stefański, 3. Dominik Bielawa
14 lat: 1. Bartosz Michta, 2. Kajetan Radkiewicz
13 lat: 3. Mikołaj Mazan
200m klasyczny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Michał Klimas
14 lat: 1. Oskar Karaś
100m grzbietowy kobiet:
15 lat i starsi: 3. Julia Falfus
14 lat: 1. Adrianna Petrykowska
400m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Oliwia Kurasińska
400m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 3. Jakub Wilk
100m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Oliwia Kurasińska
14 lat: 3. Adrianna Petrykowska
100m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Dominik Bielawa
14 lat: 1. Bartosz Michta, 3. Kajetan Radkiewicz
13 lat: 1. Mikołaj Mazan
200m motylkowy kobiet:
15 lat i starsi: 1. Natalia Przygoda
200m motylkowy mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Marcin Kesler, 3. Kacper Borowski
4 x 50m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 2. KSZO 1 (Oliwia Kurasińska, Natalia Przygoda, Karolina Kowalska, Julia Falfus)
4 x 50m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. KSZO 1 (Jan Król, Dawid Majsak, Michał Klimas, Dominik Bielawa) – Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów, Jun.18,17-lat, 3. KSZO 2 (Maciej Tarka, Kacper Borowski, Oliwier Okręt, Patryk Stefański)
14 lat: 1. KSZO 3 (Michał Kesler, Kajetan Radkiewicz, Bartosz Michta, Eryk Sojda)
13 lat: 1. KSZO 4 (Mikołaj Mazan)

Uczennice SMS w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego była gospodarzem 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej. Do Ostrowca przyjechały cztery liczące się w siatkarskich rankingach drużyny: UKS Atena Warszawa, Elite Volley Kraków, BKS Aluprof Bielsko-Biała i MKS Polonia Świdnica.

W meczu otwarcia gospodynie SMS KSZO Ostrowiec musiały uznać wyższość zawodniczek z Bielska – Białej. Trzeba przyznać, że spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a jego wynik ważył się do ostatnich piłek. Ostatecznie zakończył się rezultatem 1:3 (18:25, 25:23, 19:25, 22:25). Kolejnego dnia podopieczne Rafała Dytkowskiego i Iwony Kosiorowskiej podejmowały ekipę UKS Atena Warszawa. Niestety i tym razem to przeciwniczki były skuteczniejsze, wynik meczu 0:3 (24:26, 22:25, 22:25). W turnieju zagrały: Aneta Kasprowicz, Julia Zapała, Weronika Cuper, Natalia Szymańska, Magdalena Surdy, Oliwia Błaszczyk, Zuzanna Stachura, Anfisa Akulich, Kinga Gadomska, Kaja Klepacz, Karolina Stefańska, Katarzyna Kostucha, Julia Piotrowska, Daria Chomicz. Na uwagę i docenienie zasługuje fantastyczny doping kibiców, którzy wypełnili widownię hali przy Żeromskiego podczas obu spotkań naszych siatkarek.

Warto podkreślić ogromną determinację i walkę do końca. Zabrakło trochę koncentracji i tzw. „boiskowego cwaniactwa”. Turniej pokazał, że ostrowczanki mają potencjał, nie odstają od przeciwniczek, a to dobry prognostyk przed kolejnym etapem rozgrywek trzeciej ligi świętokrzyskiej oraz Mistrzostwami Polski Szkół Ponadgimnazjalnych, tzw. „Licealiadą”, która tradycyjnie odbywa się na przełomie maja i czerwca.

Do półfinałów MP Juniorek awansowały UKS Atena Warszawa i Elite Volley Kraków.