Wielki sukces najmłodszych uczniów Broniewskiego

Wielki sukces odnieśli  uczniowie Broniewskiego w tegorocznej edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Szkoła wystawiła II zespoły.

  • I zespół wystartował w Bloku A – “Innowacje Techniczne” w kategorii “Pomoce Dydaktyczne”. Kamila Kurian z klasy 1d i Natalia Krupa z kl.3d zaprezentowały pracę na temat: “Aromaterapia -czyste i ekologiczne źródła zdrowia”. Praca ta zdobyła
    I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i została skierowana do eliminacji centralnych.  Tam uczennice zostały laureatkami, zapewniając sobie tym samym indeksy na wszystkie uczelnie techniczne, a także na wydziały lekarskie uczelni medycznych, np. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Medycznego
    w Gdańsku. O takim osiągnięciu można marzyć, ponieważ uczennice, będąc jeszcze
    w szkole średniej, zapewniły sobie drogę na wyższe uczelnie i do tego bardzo renomowane. Uczennice pracowały przy merytorycznym wsparciu dyr. Liceum Ogólnokształcącego p. Roberta Wardy i nauczycielki chemii w tym liceum p. Barbary Cecot.
  • II zespół, który pracował pod kierunkiem nauczycielki chemii, p. Doroty Kamińskiej, zajął I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i brał udział w eliminacjach centralnych. Uczniowie: Aleksandra Mruk z kl.2d i Dominik Płaza z kl. 2d przedstawili pracę na temat:”Fitoekstrakcja jako metoda usuwania metali ciężkich z gleby”.

Nauczycielom i uczniom gratulujemy wielkiego osiągnięcia.

Nie jest to koniec sukcesów naszych uczniów.

  • Natalia Baka, uczennica klasy 1d również brała udział w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wystartowała w Bloku B – “Wynalazczość”. Uczennica zajęła I miejsce w województwie, kwalifikując się tym samym do eliminacji centralnych. Ten etap olimpiady odbędzie się w dopiero w czerwcu, ale już trzymamy kciuki za sukces.

Trzeba też przypomnieć, że tegoroczne maturzystki naszego liceum: Agata Żak i Wiktoria Kolasa spokojnie podchodziły do egzaminu maturalnego, bowiem indeksy zapewniły sobie już w klasie II. Również były laureatkami wymienionej wyżej olimpiady.

Tak wielkich sukcesów można pozazdrościć, a na pewno należy pogratulować uczniom i ich opiekunom.