Wielki charytatywny pokaz mody w Bałtowie

Już po raz trzeci Bałtowski Kompleks Turystyczny i Bałtowski Zapiecek byli gospodarzami i wspólnie z Fundacją Spełnionych Marzeń współorganizatorami charytatywnego Pokazu Mody „Dzieci-Dzieciom” pod Honorowym Patronatem starosty Zbigniewa Dudy. Bałtowska odsłona przedsięwzięcia fundacji ponownie okazała się wielkim sukcesem. Na rzecz podopiecznych fundacji, małych pacjentów oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych.

Sobotni wieczór w Bałtowie uświetniły swoją obecnością gwiazdy znane między innymi ze szklanego ekranu. Wydarzenie poprowadzili Katarzyna Cichopek-Hakiel i Szymon Majewski, który od lat zasiada w radzie fundacji.

– Osoby publiczne powinny wspierać takie przedsięwzięcia, gdyż łatwiej im otworzyć serca znanych ludzi – wyjaśniał.

W Bałtowie nie zabrakło Michała Lewandowskiego, Pawła Stasiaka z Papa D. i całego zespołu oraz  Grzegorza „Ornette” Stępnia z Oddziału Zamkniętego. Zjawiły się również osobistości z regionu, między innymi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor świętokrzyskiej ROT, a także prezes ROT Jacek Kowalczyk, Agnieszka Wicha-Dauksza, dyrektor marketingu Targów Kielce oraz przedsiębiorcze panie z Biznes Klub Malowany Szminką. Najjaśniejszymi gwiazdami byli jednak mali pacjenci oddziału hematologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kiecach, którzy stoczyli zwycięską bitwę z nowotworem. Oni wszyscy swój występ na scenie i wybiegu dedykowali chorym, właśnie walczącym z rakiem, dzieciom. Na rzecz tych podopiecznych fundacji ofiarnie licytowali goście Bałtowskiego Zapiecka.

– Nigdzie, a miałem już przyjemność w kilku miastach prowadzić podobne aukcję, licytacje nie wyglądają tak, jak w Bałtowie – zachwalał jej przebieg Szymon Majewski. – Wcześniej o tym tylko słyszałem, dziś miałem okazję przekonać się osobiście.

Wśród zlicytowanych przedmiotów były między innymi: koszulka i piłka od Roberta Lewandowskiego, sukienka MILAGO, gitara akustyczna z autografami polskich muzyków, rękawice bokserskie od Agnieszki Rylik, dzieła sztuki, biżuteria, vouchery na Bałtowską Akademię Kobiet, na zabiegi do Kliniki Zdybski.

Owacjami podczas wieczoru przyjmowane były nie tylko wyniki kolejnych licytacji, ale wcześniej również pokazy mody – zarówno ten tytułowy, jak i pokaz kolekcji ubrań MILAGO autorstwa kieleckiej projektantki Małgorzaty Kołosowskiej. Modelki, między innymi członkinie Biznes Klub Malowany Szminką, ubrane były także w biżuterię Polskiego Srebra. Do tańca, który trwał do białego rana, uczestników wprowadził występ Papa D.

– Taka okazja, która łączy dobrą zabawę ze szczytną ideą pozwala zaangażować się tym osobom, które mogą i chcą pomagać, ale często nie mają na to czasu, bo są zabiegane, skupione na wielu różnych zadaniach – mówi Monika Lichota, dyrektor Działu Marketingu Stowarzyszenia Delta i współorganizator. – Niezwykłe jest to, jak wiele osób, firm, organizacji nas wspiera finansowo, logistycznie, rzeczowo. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom.

Karnawałowy Pokaz Mody „Dzieci – Dzieciom” odbył się w Bałowie przy wsparciu Powiatu Ostrowieckiego, Targów Kielce, WSP „Społem” Kielce, Banku Spółdzielczego w Ostrowcu Świętokrzyskim, firmom Remondis, Klinika Zdybski, D.W.A. reklamy, Hotelowi RED, endo, MILAGO, Polskie Srebro, Studio Fryzur Marta Wieczorek, Akademia Makijażu Ewy Filipeckiej, Biznes Klub Malowany Szminką. Organizatorami byli Fundacja Spełnionych Marzeń i Bałtowski Kompleks Turystyczny.

DSC_3419L DSC_3549L DSC_3586L DSC_3597L DSC_3644L DSC_3696L DSC_3717L DSC_3751L