Wielka akcja prozdrowotna dla mieszkańców

Pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak wystartowała Akademia Pełna Zdrowia, czyli cykl wydarzeń prozdrowotnych dla mieszkańców całego Powiatu Ostrowieckiego. Ostatnio w każdej gminie odbyły się badania profilaktyczne. W sumie wykonano aż 907 badań.

W skład pakietu przygotowano badania: spirometryczne, czyli określenie objętości płuc; densytometryczne, pomagające w wykryciu osteoporozy; badanie słuchu oraz testy pomagające wykryć wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta dewiza przyświecała nam kiedy przygotowywaliśmy akcję badań profilaktycznych. Dzięki nim mieszkańcy mogli wykonać badania, na które normalnie musieliby czekać w kolejkach. Cieszę się, że akcją cieszy tak dużym zainteresowaniem, to pokazuje, że mieszkańcy akceptują nasze działaniapowiedziała starosta Marzena Dębniak.

Swojego zadowolenia nie ukrywali mieszkańcy, którzy skorzystali z pakietu profilaktycznego.

Każdy powinien się przebadać, jeżeli jest taka okazja. Trzeba sprawdzić swój stan zdrowia. Myślę, że to super badaniamówiła z zadowoleniem pani Grażyna z  gminy Bałtów.

Nigdy jeszcze nie robiłem takich badań. Dobrze, że mamy teraz taką możliwość. Dziękuję za organizacjępowiedział pan Tomasz z Ostrowca Św.

Akcję doceniają i chwalą samorządowcy z gmin powiatu ostrowieckiego. Podkreślają wagę takich działań, które przekładają się na zwiększenie świadomości mieszkańców, a w konsekwencji na poprawę stanu zdrowia.

Takie badania profilaktyczne są zawsze wartością dodaną. Często dla mieszkańców realizacja takich badań we własnym zakresie jest trudne. Tutaj w jednym miejscu i bez kolejek mieszkańcy mogą zz bezpłatnych badań skorzystaćwyjaśnił wójt Bałtowa Hubert Żądło.

Akcję badań koordynowali pracownicy Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.