Ważne porozumienie podpisane

Między Zespołem Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatem Ostrowieckim i firmą Finow Polska podpisane zostało porozumienie o współpracy. Umowa wpisuje się w działania Zarządu Powiatu mające na celu poprawę kształcenia zawodowego.

Kładziemy nacisk na powiązanie kształcenia teoretycznego z praktyczną nauką zawodu. Chcemy, także ściślej współpracować z pracodawcami, aby absolwenci naszych szkół znajdowali zatrudnienie w  powiecie ostrowieckim- wyjaśnił starosta Zbigniew Duda.

W ramach porozumienia uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem laboratoriów i aparatury oraz urządzeń znajdujących się na wyposażeniu FINOW POLSKA – wiodącego producenta urządzeń i konstrukcji stalowych dla przemysłu maszynowego i energetyki. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim będą mieć zatem szansę na rozwijanie własnych kompetencji w zakresie współpracy oraz rozwiązywania problemów związanych z organizacją produkcji oraz innowacyjnego działania.

– Dzisiejsza umowa to kolejne tak ważne porozumienie pomiędzy samorządem, a sektorem prywatnym. Podobne porozumienie o współpracy podpisaliśmy dotychczas z największym pracodawcą w Ostrowcu Świętokrzyskiego – Celsą Huta Ostrowiec. Na takiej współpracy zyskują uczniowie, którzy mają niepowtarzalną szansę szkolić się na specjalistycznym sprzęcie oraz pracodawcy uzyskując w przyszłości wykwalifikowanego pracownika – powiedziała Zbigniew Duda.