WARKOCZE DLA FUNDACJI „Rak „n” Roll”

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się PRZYCiecię – to kolejna odsłona akcji „Kobiety – Kobietom na Dzień Kobiet”, której patronuje Marzena Dębniak, Starosta Ostrowiecki.

Celem jej jest zachęcenie kobiet w różnym wieku i z różnych środowisk do wykonywania badań profilaktycznych oraz wsparcie Fundacji „Rak „n”Roll”, pomagającej osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi. Uczennice klas o profilu fryzjerskim wraz z opiekunami wykonywały usługi obcięcia włosów paniom i dziewczętom, które 8 marca zgłosiły się do akcji. Udział w niej był dobrowolny, a kobiety małe i duże chętnie oddawały swoje włosy na rzecz Fundacji. Wśród uczestniczek były uczennice PSP Nr 7, PSP Nr 10 i PSP Nr 14, a także osoby indywidualne. Obcięte warkocze zostały zapakowane i wysłane do Fundacji, gdzie posłużą do wykonania peruk dla osób po zabiegach chemioterapii i radioterapii.

Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe upominki w postaci torby na zakupy, promujące szkołę, ufundowane przez Członka Zarządu Powiatu, Agnieszkę Rogalińską, która także wspiera akcję. Wszystkie jej działania realizowane są w ramach obchodzonego w CKZiU Tygodnia Zdrowia, z inicjatywy nauczycielek: Anny Gębury, Anny Tomaszewskiej, Doroty Boreckiej, Magdaleny Majewskiej i Magdaleny Rafalskiej i łączą aktywne kobiety, które chcą dzielić się radością życia.