Walentynkowo w DPS-ie

Z okazji Walentynek barwny program artystyczny dla pensjonariuszy domu pomocy społecznej zaprezentowali uczniowie ZDZ. Gościem uroczystości był Starosta Ostrowiecki, Zbigniew Duda.

Akademia to kolejne działanie w ramach zawartego 23 stycznia porozumienia o współpracy pomiędzy Zakładem Doskonalenia Zawodowego z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim a Domem Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej.

W ramach porozumienia, szkoły realizują działania edukacyjne (występy, pokazy, zabiegi kosmetyczne, prezentacje) na rzecz pensjonariuszy.

– Bardzo się cieszę, że Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej podejmuje inicjatywy, które służą pensjonariuszom. Dzięki porozumieniu zawartym z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkańcy mogą korzystać m. in. z zabiegów pielęgnacyjnych, uczestniczyć w akademiach czy obejrzeć program artystyczny, tak jak ma to miejsce dzisiaj z okazji Walentynek. Takie wydarzenia nie tylko pozytywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców, ale także zapełniają im czas wolny – powiedział Zbigniew Duda, Starosta Ostrowiecki. – Kiedy w sierpniu zorganizowaliśmy dla podopiecznych DPS-ów warsztaty malarskie informowaliśmy, że to początek działań mających na celu uatrakcyjnienie pobytu w ostrowieckich domach pomocy społecznej. W planach mamy jeszcze szereg innych inicjatyw, które zamierzamy sukcesywnie realizować.

Po programie artystycznym, starosta wraz z dyrektor Joanną Gałęzią zwiedził placówkę.

– Widzę, że personel bardzo się stara. Czyste pokoje mieszkalne, sale i młoda energia z zewnątrz – to wszystko służy mieszkańcom – dodał Zbigniew Duda.

DSC_0088DSC_0097-001

DSC_0090DSC_0099