W zespole siła

Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, które rozegrano na “Gutwinie” były Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego 2016/17 w powiecie ostrowieckim.
Zawody rozgrywane pod patronatem starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Wzięło w nich udział w sumie 430 osób. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystartowało sześć drużyn dziewcząt i dziewięć zespołów chłopców: 150 osób. Natomiast w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja po 140 osób. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i medale, które w imieniu starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy wręczył naczelnik wydziału edukacji Wojciech Lesiak.

dsc03133-kopia      dsc03140-kopia

Dziewczęta – składy najlepszych zespołów:

1. ZSOMS: Dominika Dudik, Julia Zapała, Aleksandra Poziomek, Patrycja Banaś, Justyna Jastrząb, Joanna Wendt, Kinga Gajewska, Natalia Zając, Katarzyna Zielińska, Julia Barańska. Opiekun – Kazimierz Jaros.
2. LO nr III: Klaudia Majewska, Monika Styczeń, Jagoda Gałczyńska, Aleksandra Żuk, Wiktoria Zegzuła, Katarzyna Kowalczyk, Monika Mazur, Maria Wieczorek, Julia Heba, Karolina Ziółkowska, Ilona Niedbała, Anna Czechowska, Wiktoria Madej, Angelika Jarocha. Opiekunowie – Beata Bocheńska, Małgorzata Turek, Paweł Kochański.
3. ZS nr 3: Aleksandra Dzioba, Anna Zbrożyna, Karolina Jagiełło, Weronika Bajor, Monika Michalska, Iwona Nowak, Natalia Grudzień, Kamila Kita, Anna Brzeska, Katarzyna Kasprzyk. Opiekun – Aneta Zapała-Wiecheć.

Chłopcy:

1. ZSOMS: Michał Karasiński, Grzegorz Wojciechowski, Kamil Jaskuła, Tomasz Woźniak, Jakub Praga, Hubert Adamczyk, Norbert Bidas, Wiktor Jackowski, Patryk Baran, Hubert Czerpak. Opiekun – Rafał Lasocki.
2. ZS nr 3/1: Mateusz Pająk, Krzysztof Ślusarz, Kacper Puchała, Jakub Góra, Dawid Łucki, Dawid Świercz, Gabriel Grabowski, Piotr Kiszka, Jakub Szwagierczak, Kamil Bęben. Opiekun – Igor Paluch.
3. ZS nr 2: Oliwer Zbróg, Grzegorz Paś, Michał Tomaszewski, Jakub Cichoń, Łukasz Portacha, Grzegorz Dąbrowski, Michał Bieńka, Mateusz Rutkowski, Krzysztof Urbański, Kamil Gromek, Kamil Niekłań, Mateusz Dziółko, Daniel Baran, Oskar Foremniak. Opiekunowie – Krzysztof Wójcik, Katarzyna Kobuszewska.

    dsc03138-kopia    dsc03139-kopia
Mistrzostwa Ostrowca Św i Powiatu Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Składy trzech najlepszych sztafet z miasta -Szkoły Podstawowe:

Dziewczęta:

1. PSP nr 7: Martyna Klubińska, Karolina Myśliwiec, Dominika Bogdańska, Aleksandra Jędrzejczyk , Patrycja Szymańska, Zuzanna Zawadzka, Martyna Śliwka, Katarzyna Śliwka, Aleksandra Zając, Weronika Machula, Weronika Pukos.
Opiekun: Małgorzata Zięba , Marcin Bartnik, Wojtek Lis.
2. PSP nr 5: Kinga Barańska, Oliwia Dyka, Julia Mendyk, Nikola Sadłos, Oliwia Pacocha,
Martyna Tomala, Patrycja Mucha, Aleksandra Jakubczak, Paulina Nowicka, Kaja Krawiec, Zuzanna Słomka.
Opiekun: Janusz Ozdoba, Beata Tracz, Michał Kępczyński.
3. PSP nr 14: Kinga Dąbrowska, Natalia Kowalska, Malwina Szafrańska, Pola Strzelecka, Julia Falfus, Amelia Bień, Iga Górczyńska, Maja Kowalska, Wiktoria Kasprzyk, Martyna Lipska, Angelika Nowak, Magdalena Misiura.
Opiekunowie: Sławomir Góra, Cezary Mirski, Katarzyna Marynowska, Andrzej Jeruzal.

Chłopcy:

1. PSP nr 7: Bartosz Górczyński, Jakub Mucha, Kacper Tomaszewski, Jakub Śliwka, Jakub Kowalski, Michał Niedbała, Jakub Mendyk, Maciej Kuziemka, Wiktor Kłonica, Maciej Kosik.
Opiekunowie: Małgorzata Zięba , Marcin Bartnik, Wojtek Lis.
2. PSP nr 1: Piotr Stec, Dawid Pater, Grzegorz Pazderski, Patryk Przybycińksi, Bartek Zimnicki, Jakub Kiełbasa, Dawid Witczak, Paweł Siebuła, Filip Pater, Szymon Burda.
Opiekun: Justyna Pucułek , Agnieszka Kochańska, Piotr Kurek.
3. PSP nr 3: Mateusz Bąk, Mateusz Sienniak, Kacper Sierpień, Dawid Strzelecki, Kamil Karbowniczek, Jan Barański, Bartek Strzelecki, Dominik Gromala, Kamil Firmanty, Hubert Dąbrowski.
Opiekun: Agnieszka Sołtys.

Składy najlepszych drużyn – Gimnazja

Dziewczęta:

1. PG 3/1: Natalia Jedrzejczyk, Karolina Drożdżal, Martyna Rokoszna, Natalia Stolarek, Dominika Przysiwek, Nikola Trapsia, Natalia Wisniewska, Maja Budzeń, Nina Gładysz, Oliwia Juda, Samanta Fiejtek, Julia Gawrońska, Małgorzata Niedźwiecka.
Opiekunowie: Maria Jaros, Anna Kępczyńska, Paweł Łagoda.
2. PG4: Natalia Żywczyk, Martyna Fudalewska, Magdalena Kuzdak, Julia Świercz, Agata Sobólska, Klaudia Świercz, Ola Remiszewska, Weronika Ronduda, Julia kowalczyk, Karolina Nartowska, Gaia Malucha, Ewelina Zemsta, Aleksandra Rzęchowska.
Opiekun: Elżbieta Ozdoba

3.PG3/2: Julia Cieślik, Elżbieta Rueda, Wiktoria Chmiel, Natalia Misiura, Natalia Dyk, Wiktoria Michalska, Emilia Sałek, Joanna Kiełek, Zuzanna Jabłońska, Sylwia Wasińska, Julia Bębacz, Patrycja Sałek, Natalia Zugaj, Paulina Bogdańska, Iza Soboń, Weronika Piotrowska. Opiekunowie: Maria Jaros, Anna Kępczyńska, Paweł Łagoda.

Chłopcy:
1. PG 3: Bartek Samson, Krystian Sadłos, Krystain Kisiel, Piotr Kutera, Paweł Miśkiewicz, Marcin Jamioł, Dominik Dąbrowski, Tomasz Chmielewski, Patryk Staniek.
Opiekunowie: Marcin Jasiński, Krzysztof Sałapa, Jerzy Pacholczak.
2. Szkoła z Pasją:
Konrad Rego, Szymon Kopyś, Bartek Cukierski , Janusz Pater, Dominik Tomczyk, Kamil Żywczyk, , Paweł Helon, Mariusz Gawroński, Jakub Gajewski, Marcin Tołkacz.
Opiekun: Tomasz Stefański.
3. MOS: Mateusz Kowal, Bartek Dąbrowski, Jacek Zbiczak, Sebastian Szurowski, Łukasz Tużnik, Filip Osiński, Mateusz Gierwatowski, Mateusz Jachnicki, Kacper Klisiewicz, Radek Zbiczak.
Opiekun: Tomasz Chmielewski.

Wyniki zawodów z Powiatu Ostrowieckiego.

W kategorii Szkoły Podstawowe- dziewczęta startowało 80 zawodniczek:

Składy trzech najlepszych sztafet z powiatu:
1. PSP nr 7: Martyna Klubińska, Karolina Myśliwiec, Dominika Bogdańska, Aleksandra Jędrzejczyk , Patrycja Szymańska, Zuzanna Zawadzka, Martyna Śliwka, Katarzyna Śliwka, Aleksandra Zając, Weronika Machula, Weronika Pukos.
Opiekun: Małgorzata Zięba , Marcin Bartnik, Wojtek Lis.
2. PSP Momina: Magdalena Mazur, Aleksandra Żuchowska, Aleksandra Jabłońska, Katarzyna Dzioba, Natalia Maj, Karolina Borowiec, Aleksandra Raczyńska, Monika Borowiec, Aleksandra Walesic, Aleksandra Włodarczyk, Klaudia Soboń, Natalia Wójcik.
Opiekunowie: Bożena Ogonowska, Janusz Gołdyn.
3. PSP Ćmielów: Wiktoria Szafraniec, Aleksandra Mucha, Małgorzata Adamczyk, Karolina Bąk, Daria Kaczorowska, Julia Bidzińska, Aleksandra Pastuszka, Anna Stępniewska, Natalia Zorzańska, Nikola Bukała, Dominika Zielińska, Wiktoria Świtek.
Opiekunowie: Iwona Bilska.

Chłopcy: startowało 60 zawodników
Składy najlepszych drużyn:
1. PSP nr 7: Bartosz Górczyński, Jakub Mucha, Kacper Tomaszewski, Jakub Śliwka, Jakub Kowalski, Michał Niedbała, Jakub Mendyk, Maciej Kuziemka, Wiktor Kłonica, Maciej Kosik.
Opiekunowie: Małgorzata Zięba , Marcin Bartnik, Wojtek Lis.
2. PSP Momina: Michał Surowiec, Kacper Gruszka, Daniel Mytkowski, Piotr Pawłowski, Dawid Dąbrowski , Paweł Hamerski, Hubert Pawłowski, Gabriel Chlewicki, Filip Dzioba, Patryk Kopyś, Mikołaj Kopyś. Opiekunowie: Janusz Gołdyn, Bożena Ogonowska.
3. PSP Szewna: Dominik Gajewski, Oskar Kaczor, Wiktor Okleka, Bartosz Polak, Kacper Dryjas, Kacper Paw, Wiktor Kryj, Mateusz Rolecki, Mateusz Gajewski, Przemysław Mazur, Mateusz Żelazowski.
Opiekunowie: Katarzyna Tkaczyk – Tofil, Renata Rolak.

Gimnazja: Dziewczęta: startowało 80 zawodniczek

Składy trzech najlepszych sztafet z powiatu:
1. PG Szewna: Julia Łasicka, Weronika Karaś, Agata Sadłocha, Iwona Gromek, Monika Bieńkowska, Kamila Przydatek, Amelia Gałucha, Agata Ogłaza, Weronika Kasprzyk, Wiktoria Dziekan, Aleksandra Zawada, Natalia Mikos, Emilia Moczyńska, Małgorzata Krupa, Roksana Wrzesień, Julia Bajak, Julianna Mrozowicz.
Opiekunowie: Małgorzata Duda, Mariusz Skrzypczyk.
2. PG Waśniów: Oliwia Domańska, Natalia Duda, Iwona Adamska, Ola- Natalia Turek, Angelika Bednarska, Aleksandra Kozłowska, Martyna Karcz, Olga Skowron, Klaudia Orłowska, Natalia Majcher, Klaudia Loranty, Nicola Dziubińska.
Opiekunowie: Stella Drożdżal.
3. PG 3/1: Natalia Jedrzejczyk, Karolina Drożdżal, Martyna Rokoszna, Natalia Stolarek, Dominika Przysiwek, Nikola Trapsia, Natalia Wisniewska, Maja Budzeń, Nina Gładysz, Oliwia Juda, Samanta Fiejtek, Julia Gawrońska, Małgorzata Niedźwiecka.
Opiekunowie: Maria Jaros, Anna Kępczyńska, Paweł Łagoda.

Chłopcy:  startowało 60 zawodników
1. PG Ćmielów: Mariusz Lis, Bartosz Walesic, Jakub gruszka, Konrad Kieloch, Jerzy Orłowski, Kacper Oraniec, Dawid Karolak, Daniel Kowalski, Konrad Bidziński, Piotr walczyk, Patryk Bąk.
Opiekunowie; Dariusz Piętka.
2. PG3: Bartek Samson, Krystian Sadłos, Krystain Kisiel, Piotr Kutera, Paweł Miśkiewicz, Marcin Jamioł, Dominik Dąbrowski, Tomasz Chmielewski, Patryk Staniek.
Opiekunowie: Marcin Jasiński , Krzysztof Sałapa, Jerzy Pacholczak.
3. PG Momina: Piotr Tura, Patryk Zieliński, Hubert Zieliński, Łukasz Bąk, Kacper Dąbrowski, Dominik Kasprzyk, Fabian Niekurzak, Nikodem Łasak, Jakub Ogonowski, Mateusz Niekurzak, Paweł Wieczorek.
Opiekunowie: Janusz Gołdyn, Bożena Ogonowska.
Puchary medale i dyplomy ufundował Starosta Ostrowiecki mgr Zbigniew Duda.

    dsc03135-kopia    dsc03137-kopia                                                  dsc03129-kopia