W zdrowym ciele zdrowy duch

„Trzy godziny dla rodziny” – pod takim tytułem na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się piknik rodzinny pod patronatem starosty Zbigniewa Dudy zorganizowany przez szkołę oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych starostwa powiatowego. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, m. in. konkursy i zabawy sprawnościowe, pokazy artystyczne, turniej ringo, trampolina czy gry planszowe.

Piknik był także okazją do przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej popularnego THM-u i zachęcenia absolwentów gimnazjów do podjęcia nauki właśnie w tej szkole.

Ponadto, organizatorzy zapewnili mieszkańcom bezpłatne konsultacje lekarskie i badania profilaktyczne. Można było skorzystać m. in. z porad logopedycznych, psychologicznych czy dietetycznych dla dzieci i dorosłych. Prezentowano także ćwiczenia ruchowe dla juniorów i seniorów.

– Dzisiaj mieszkańcy mogą skorzystać z badań lekarza alergologa oraz specjalisty rehabilitacji  w zakresie wad postawy. Panie fizjoterapeutki będą uczyć ćwiczeń dla osób z chorobami układu ruchu – mówi Anna Męczkowska, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Gościem pikniku był Przemysław Cielecki, członek Zarządu Powiatu. W imieniu starosty ostrowieckiego, imprezę wraz z dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 uroczyście otworzył Krzysztof Ołownia, Główny Specjalista ds. Promocji ostrowieckiego starostwa.

– Jest to impreza integracyjna zarówno dla środowiska naszej szkoły, jak i wszystkich mieszkańców miasta – mówi dyrektor Czesław Golis. – Cieszymy się, ze możemy pokazać, jak wygląda nasza szkoła, czym dysponujemy i zrobić przyjemność mieszkańcom, z którymi współpraca bardzo dobrze się układa.

SAM_1861 SAM_1853

SAM_1872 SAM_1825 SAM_1826 SAM_1829 SAM_1837 SAM_1845 SAM_1842 SAM_1834 SAM_1835 SAM_1914 SAM_1868 SAM_1919 SAM_1915 SAM_1863 SAM_1895 SAM_1882