W CHREPTOWICZU RUSZA CYBERKLASA

Już jutro rozpoczyna się rok szkolny. W Liceum Ogólnokształcącym Nr. II im. Joachima Chreptowicza rusza klasa w ramach realizowanego przez szkołę prestiżowego programu „CYBER.MIL z klasą”. Ostrowieckie liceum jest jedną z 16 szkół w Polsce, która przystąpiła do projektu i utworzyła klasę o profilu „cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Klasa będzie liczyła 15 osób.

Szkoła na realizację programu otrzymała blisko 226 tysięcy z Ministerstwa Obrony Narodowej. Powiat ostrowiecki dołożył ponad 56 tysięcy środków własnych, co stanowi 20 proc. całej kwoty. Dodatkowo wyasygnował również środki finansowe na profesjonalne wyposażenie i przygotowanie sali lekcyjnej, w tym kompleksowy remont oraz zwiększenie przepustowości sieci internetowej.

W ramach kształcenia uczniów przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Ponadto planowane są zajęcia  w formie e-learningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytucjach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.