Uwaga! Nie daj się oszukać

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa na „pracownika ZUS”, szczególnie w okresie przedświątecznym. Do ZUS dotarły w ostatnim czasie informacje od klientów, o rzekomych telefonach od pracowników ZUS, którzy proponują spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta w Zakładzie i konta w OFE. Usługa doradztwa w tym zakresie ma być usługą płatną. Osoby dzwoniące proszę też o podanie numeru konta bankowego na jaki ma być dokonana rzekoma wpłata- dokonana jeszcze przed końcem 2017r.

ZUS przypomina, że nasi pracownicy nie obdzwaniają klientów z propozycją jakiegokolwiek doradztwa finansowego, tym bardziej nie chodzą z ofertą poradnictwa po domach klientów. Wszyscy zainteresowani sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym zasadami dziedziczenia składek, mogą korzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bezpośrednio na salach obsługi.

To nie pierwszy w tym roku przypadek próby oszustwa „na pracownika ZUS”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi więc wszystkich klientów, a w szczególności osoby starsze i schorowane, o daleko idącą ostrożność podczas rozmów telefonicznych z ofertą spotkań i doradztwa. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS.

 

                                                                                                                                                                                               Paweł Szkalej

                                                                                                                                                                                               Rzecznik Prasowy

                                                                                                                                                                                               ZUS O/Kielce