Urok „Chreptowicza” przyciągnął gimnazjalistów w Dzień Otwarty szkoły

Sobotni Dzień Otwarty w LO nr II im. Joachima Chreptowicza wzbudził wśród gimnazjalistów i ich rodziców ogromne zainteresowanie. Mimo wolnego od nauki czasu i pięknej pogody uczniowie klas trzecich gimnazjów ostrowieckich oraz ościennych miejscowości spędzili całe przedpołudnie w murach nowoczesnego liceum ze stuletnią tradycją.

Młodzież wielokrotnie miała okazję przekonać się, że w „Chreptusie” tradycja łączona jest z nowoczesnością. Doskonale odzwierciedlił to designerski wystrój wnętrza szkoły oraz multimedialna prezentacja obrazująca metody zdobywania rzetelnej wiedzy i szlifowania umiejętności uczniów: nie tylko podczas lekcji, ale i poprzez różne projekty, wycieczki, współpracę z wyższymi uczelniami, konkursy, olimpiady, warsztaty, spotkania itp. Bogatą ofertę edukacyjną szkoły przedstawili panowie dyrektorzy, Sławomir Miszczuk i Piotr Pobiega. Zapoznali gimnazjalistów ze specyfiką czterech proponowanych profili klas o konkretnych przedmiotach wiodących, z ilością godzin przeznaczoną na naukę danych przedmiotów oraz z możliwościami, jakie stwarzają te klasy. Chwalili również osiągnięcia wychowanków oraz wyniki matur absolwentów, dzięki którym w ogólnopolskich rankingach szkół ponadgimnazjalnych „Chreptowicz” zajmuje najwyższą lokatę wśród liceów powiatu ostrowieckiego.

„Żywą reklamą ” szkoły okazali się dla gimnazjalistów uczniowie „Chreptusa”, którzy opowiadali młodszym kolegom i koleżankom o zaletach nauki w tej właśnie szkole. Zapewniali, że oprócz świetnego przygotowania do matury, szkoła stwarza możliwości rozwijania indywidualnych zainteresowań. Młodzież akcentowała  bogactwo życia kulturalnego szkoły  angażującej się w wielorakie akcje o różnym zasięgu i charakterze, podkreślała sprzyjającą temu przyjazną atmosferę szkoły. Licealiści promujący profile klas przy przygotowanych  stoiskach  przedmiotowych zachęcali gimnazjalistów do zadawania  pytań, z czego goście chętnie korzystali. Bardzo chętnie również przystąpili do zorganizowanych dla nich konkursów przedmiotowych, w których  zwycięzcy otrzymali certyfikaty gwarantujące we wrześniu 2018 roku pierwszą ocenę celującą lub bardzo dobrą. Nauczyciele LO nr II nie kryli swego zadowolenia z faktu, że gimnazjaliści tak licznie przystąpili do konkursów i z zaciekawieniem oglądali pokazy naukowe oraz filmiki reklamujące „Chreptusa”- wszystkie autorstwa uczniów. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających szkołę gości był zaprojektowany i wykonany przez ucznia Antka Gałuchę robot układający kostkę Rubika. Atrakcje dnia otwartego wzbogaciły jeszcze smakołyki przygotowane przez uczniów oraz występy szkolnych artystów mających na swoim koncie wiele zwycięstw i medali w uprawianej dziedzinie (Julii Gawryluk w gimnastyce akrobatycznej, Dominiki Bugajskiej w festiwalach muzycznych i Kingi Ziębory w mistrzostwach tańca )- występy uzdolnionych uczniów  przekonały gimnazjalistów i ich rodziców, że uczniowie „Chreptowicza” świetnie  godzą naukę na wysokim poziomie  z pozalekcyjnymi zajęciami rozwijającymi ich pasje. Do gustu gimnazjalistów ogromnie przypadły też  istniejące w „Chreptusie” od tego roku, i jedyne takie w Ostrowcu, szkolne  strefy Chilloutu – „miejsca odpoczynku” na szkolnych korytarzach wyposażonych w nowoczesne  oraz  wygodne kanapy i stoliki.  Wszystkie atuty LO nr II im. J. Chreptowicza, dotyczące zarówno wysokiego poziomu nauczania, jak i panującej przyjaznej atmosfery, zrobiły na gimnazjalistach i ich rodzicach szczególne wrażenie. To był bardzo udany Dzień Otwartych Drzwi w ostrowieckim „Chreptowiczu”.