UMOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ PLACÓWKI W MAŁACHOWIE PODPISANA

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Małachowie doczekała się wreszcie termomodernizacji.  W ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniono firmę WODEX z Ożarowa, z którą dzisiaj podpisano umowę na wykonanie tego zadania.

Jak podkreślała starosta Marzena Dębniak, jest to bardzo wyczekiwany remont, dzięki któremu placówka zyska nowy wygląd. Cieszy fakt, że na to zadanie udało nam się pozyskać dofinansowane zewnętrzne.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,1 miliona złotych, z czego dofinansowanie wynosi ok. 1,3 miliona zł , zaś wkład własny Powiatu Ostrowieckiego to ponad 755 tysięcy.

Prace obejmą roboty budowlane polegające na kompleksowej termomodernizacji dwóch budynków Placówki, czyli budynku głównego o funkcji opiekuńczo -wychowawczej z zapleczem administracyjnym oraz budynku mieszkalnego wraz z garażem.

Roboty rozpoczną się najwcześniej w połowie czerwca. Jak zaznaczyła  Sylwia Rożmiej  z Firmy WODEX, która jest wykonawcą inwestycji,  będziemy się starać wykorzystać jak najwięcej miesiące letnie. Nasza determinacja jest taka, żeby zakończyć prace jeszcze w tym roku.

Starosta Marzena Dębniak  wraz z dyrektorem PCPR Barbarą Cudzik i przedstawicielkami stowarzyszenia “Razem na rzecz osób niepełnosprawnych umysłowo”, które prowadzi placówkę,  miała możliwość obejrzenia domu i zapoznania się z warunkami mieszkalnymi wychowanków.