Ulica Samsonowicza w rozbudowie

 

Na koniec września zostanie oddany do użytku wyremontowany odcinek ulicy Samsonowicza. W piątek w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. starostowie Zbigniew Duda i Eligiusz Mich oraz wicewojewoda Andrzej Bętkowski podpisali umowę na przekazanie 3,2 mln złotych z budżetu państwa na dofinansowanie tej inwestycji. Przebudowa blisko 2 kilometrowego odcinka ma kosztować 3,9 mln złotych.

Zakres robót obejmował wymianę krawężników, położenie nowej nawierzchni

na zatokach autobusowych, azylach dla pieszych ja również budowę chodników na wysokości azylów i przejść. Za kilka dni drogowcy przystąpią do wylewania ostatniej warstwy asfaltu.

Ulica Samsonowicza to nie jedyna droga, na jaką samorząd powiatowy dostał w ostatnim czasie wsparcie z budżetu państwa. W kwietniu bieżącego roku przyznano 4, 1 mln złotych na osiem innych odcinków dróg, zlokalizowanych na terenie ościennych gmin. Niebawem prace modernizacyjne ruszą w Borcuchach i Skarbce w gminie Bałtów, w Gromadzicach w gminie Bodzechów i Grzegorzowicach w gminie Waśniów.

– Gminy często pomagają nam finansowo. W tym wypadku również przekazały znaczne dofinansowanie i stąd taka decyzja. Jedynie na terenie Ostrowca Św. wszystkie inwestycje robimy sami. Widocznie gmina nie jest zainteresowana pomocą powiatowi i tymi drogami, które przecież służą mieszkańcom- przyznał starosta Zbigniew Duda.

Dwa zadania w gminie Kunów oraz droga w gminie Waśniów czekają, aż powiat otrzyma kolejne środku. Bardzo prawdopodobne, że to nastąpi jeszcze w tym roku.