UDANY CHARYTATYWNY “BIEG DYNIOWY PO SZCZĘŚCIE”

Przy pięknym słońcu i nieco chłodnym powietrzu prawie 500 uczestników stawiło się na  starcie II Charytatywnego „Biegu Dyniowego po Szczęście”.

To wspólna inicjatywa Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Stowarzyszenia „OstroBiec”, której celem było pozyskanie środków na dodatkowe terapie wspomagające rozwój i  rehabilitację uczniów tej placówki, nie  objętych subwencją oświatową. Każdy kto chciał w nim uczestniczyć musiał opłacić wpisowe, minimum 30 zł. Ci, którzy nie zdecydowali się aktywnie uczestniczyć w biegu, chętnie wrzucali datki do puszek za pyszne smakołyki wykonane głównie z dyni.

Podczas biegu można było spróbować marynowanej dyni, zjeść ciasteczka dyniowe i wiele innych smakołyków. Sam bieg został rozegrany na dystansie 5 km, ale były również biegi towarzyszące na 1 km i marsz Nordic Walking na 5 km.

W akcję włączyli się, nie po raz pierwszy, starosta Marzena Dębniak, członek zarządu Agnieszka Rogalińska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Sobieraj oraz radni powiatowi Dariusz Wierzbiński i Emilia Łupina, którzy zwykle mocno wspierają wszelkie działania charytatywne.