Udane zabawy mikołajkowe

Udane zabawy mikołajkowe

Uśmiech na twarzy, wyśmienita zabawa oraz smaczne niespodzianki – to wszystko czekało na dzieci z osiedla Hutnicze i Ogrody oraz uczestników warsztatów na Krzemionkach z okazji Mikołajek.

Zadowolenie i uśmiech gościły na twarzach dzieci podczas zabaw mikołajkowych w powiecie ostrowieckim. Na ten jeden dzień w roku każdy chce wcielić się w Świętego Mikołaja. Nie inaczej było w tym roku.

W zorganizowanej przez Radę Osiedla „Hutnicze” imprezie wziął w udział Starosta Ostrowiecki, Zbigniew Duda. Dwa kosze cukierków, które ze sobą przyniósł, sprawiły dzieciom ogromną radość. Było słodko i radośnie.

– Mikołajki to czas nagradzania grzecznych dzieci. Wiem, że tak się właśnie zachowywaliście przez cały rok, a słodycze to taka drobna nagroda – powiedział starosta.

Ogromnym zaskoczeniem dla wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej w Małachowie, był wyjazd do jednej z ostrowieckich pizzerii. Na pizzę zaprosił dzieci starosta Zbigniew Duda. Wycieczka do ostatniej chwili utrzymywana była w tajemnicy, a dla podopiecznych placówki była prawdziwą mikołajkową niespodzianką i wspaniałą zabawą.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty mikołajkowe, które odbyły się w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. Do placówki przybyły nawet kilkuletnie maluszki, które z niebywałym zapałem uczestniczyły w wydarzeniu. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic, dlatego też w trakcie zajęć, których tematem było przygotowywanie oryginalnych opakowań na prezenty, powstawały prawdziwe rękodzielnicze cuda. Po artystycznych trudach na dzieci czekał słodki poczęstunek i mikołajkowy upominek. Na zakończenie dzieci udały się z przewodnikiem na spacer po Rezerwacie.

Mikołaj ze swoim workiem prezentów gościł także na zabawie dla dzieciaków zorganizowanej przez Radę Osiedla Ogrody. Nie mogło zabraknąć tam przyjaciela najmłodszych – starosty Zbigniewa Dudy, który aktywnie uczestniczył w zabawach mikołajkowych, a także przekazał słodką niespodziankę – kosze pełne słodkości.

– Nasze ostrowieckie Rady Osiedlowe prężnie działają na rzecz mieszkańców. Organizując różnego typu imprezy integrują mieszkańców swojego osiedla oraz młodsze i starsze pokolenie – powiedział Starosta Ostrowiecki.