UDANE DOŻYNKI PSZCZELARSKIE W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Po 15 latach Rejonowe Koło Pszczelarskie w Ostrowcu Świętokrzyskim powróciło do organizacji Dożynek Pszczelarskich w Ostrowcu Św.

Oficjalną część obchodów rozpoczęła Msza św. w intencji pszczelarzy w kolegiacie Św. Michała Archanioła. Następnie w asyście pocztów sztandarowych z Suchedniowa, Kielc, Łagowa, Iwanisk, Nowej Słupi i Ostrowca Św.,  uczestnicy przemaszerowali na ostrowiecki Rynek, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie medali dla zasłużonych pszczelarzy z terenu powiatu ostrowieckiego.

Uczestniczący w uroczystościach wicestarosta Andrzej Jabłoński i prezydent Jarosław Górczyński podziękowali pszczelarzom za trud ich pracy, ochronę pszczół oraz kultywowanie tradycji bartnictwa w powiecie ostrowieckim, wręczając pamiątkowy grawerton.

W dożynkach uczestniczyli także Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu, Małgorzata Sobieraj, wiceprzewodnicząca Rady, Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu oraz radni Stanisława Danuta Barańska i Piotr Maj.

Podczas dożynek mieszkańcy mogli zakupić miód oraz inne produkty pszczele, obejrzeć sprzęt służący pszczelarzom i zobaczyć jak wygląda ul od środka.