Uczniowski Zespół Projektowy „WOLONATRIUSZ – TO BRZMI DUMNIE” zaprasza na ciekawe warsztaty i prelekcje

Agnieszka Letkiewicz – uczennica LO nr II im. Joachima Chreptowicza i przewodnicząca Zespołu Projektowego (działającego w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”) oraz jej koledzy – Karol Kaczmarzyk (uczeń ZS nr 3) i Jan Wesołowski (uczeń Niepublicznego Gimnazjum im. St. Konarskiego) zapraszają młodzież  zainteresowaną  działalnością wolontariacką na ciekawe warsztaty  i prelekcje tematyczne, które odbędą się 7 kwietnia 2017 r. (w piątek) w LO nr II im J. Chreptowicza od godziny  9.00 do 11.00, a  w WSBiP od godziny 12.30 do 14.30.

 –  Celem organizowanych warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy jest szerzenie idei wolontariatu wśród młodych ludzi – mówi przewodnicząca projektu Agnieszka Letkiewicz. – Zależy nam, aby zachęcić ostrowiecką młodzież do bezinteresownego angażowania się w pracę na rzecz innych ludzi i instytucji oraz aby stworzyć w tym celu Zgrupowanie Wolontariuszy Ostrowieckich.

Ideę projektu „Wolontariusz – to brzmi dumnie” popularyzować będą osoby prowadzące warsztaty i prelekcje: wolontariusze europejscy z Włoch, Turcji i Danii, wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz ostrowieccy działacze wolontariatu – Bożenna Majewska (Wolontariusz Roku 2016), Dariusz Czupryński (dyrygent ostrowieckiej WOŚP), harcerze, ratownicy, przedstawiciele hospicjum księdza Anioła oraz Stowarzyszenia Animals.

ZAPRASZAMY!