Uczniowie ZSS na koncercie w Kielcach

1 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 wraz  z nauczycielkami Justyną Buczałowska, Ewą Grudniewska i Mariolą Klusek wzięli udział w koncercie pt. „Moja Niepodległa” w Kieleckim Centrum Kultury, którego organizatorem była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART.

Koncert był propozycją uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pozwolił w ciekawy i przystępny sposób przyswoić wiedzę o bohaterach  i ważnych wydarzeniach. Dzięki nawiązaniu do takich wydarzeń jak Konfederacja Barska, Legiony Polskie, Powstania Listopadowe i Styczniowe, I i II Wojna Światowa, ukazał fenomen Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych oraz Solidarności. Uczniowie mieli możliwość odbycia muzycznej podróży przez blisko 250 lat nieprzerwanych polskich zmagań prowadzonych w imię odzyskania wolności i niepodległości Polski.

W koncercie wzięli udział finaliści II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” z terenu województwa świętokrzyskiego.