Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych na XI Letniej Olimpiadzie Specjalnej w Katowicach

W Katowicach w dniach 9-12 czerwca odbędą się XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Z Klubu Sportowego „Rywal” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych na Letnie Igrzyska zakwalifikowało się dwóch zawodników: Piotr Gierada oraz Grzegorz Zugaj, którzy pojadą na zmagania sportowe pod opieką trenera Ernesta Krajewskiego.

Piotr Gierada będzie reprezentował ZSS w kolarstwie – jest to złoty medalista na dystansie 5000 w wyścigu szosowym podczas Świętokrzyskiego Mityngu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych. Piotr trenuje również piłkę nożną i wrotkarstwo. Grzegorz Zugaj to złoty medalista w bocce, wywalczył go na Świętokrzyskim Mityngu Bocce Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Skarżysku Kamiennej. Doskonały wynik w swojej grupie sprawnościowej pozwolił Grzegorzowi na Letnie Igrzyska.

Chłopcy trenują już od kilku lat. Szkoła stawia na młodych zawodników, którzy pod bacznym okiem trenerów rozwijają swoje zdolności i umiejętności. Pragniemy krzewić ideę sportu u naszych podopiecznych już od najmłodszych lat. Należy także podkreślić aspekt rehabilitacyjny sportowych zmagań, co w przypadku zawodników z niepełnosprawnością jest bardzo istotne, prowadzi bowiem do coraz lepszego funkcjonowania i samodzielności. Wyjazdy na zawody sportowe, a w tym przypadku Igrzyska, to doskonała okazja by nasi uczniowie poznali nowe miejsca, czy zawarli nowe przyjaźnie. Poznają sławy sportu czy telewizji, Zygmunt Chajzer, Tomasz Majewski, Anna Lewandowska.

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych to zawody sportowe, na których spotka się 1000 zawodników z całego kraju. Walka będzie zaciętą gdyż wytypowana zostanie reprezentacja na  XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.