Uczniowie Zespół Szkół Specjalnych na zawodach z bowlingu

26 marca 2019 r. w Kombinacie Formy w Skarżysku -Kamiennej odbył się V Świętokrzyski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, którego organizatorem był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych Olimp. W zawodach  wystartowało 80 zawodników z 20 klubów województwa świętokrzyskiego.

Klub Olimpiad Specjalnych Rywal reprezentowały dwie zawodniczki: Wiktoria Wańdoch i Paulina Spętkowska . Dla Pauliny był to debiut, po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach sportowych.

Każdy zawodnik mógł startować w dwóch konkurencjach z trzech, a do wyboru były gra drużynowa, gra podwójna, gra pojedyncza. Zawodniczki z naszego klubu wystartowały w grze podwójnej oraz grze pojedynczej. Dziewczyny miały mocnych rywali ale przecież w zawodach Olimpiad Specjalnych nie tylko o rywalizację chodzi a o pokonywanie swoich słabości.

Ostatecznie dziewczyny okazały się naszymi „złotkami”- wróciły ze złotym medalem za grę podwójną, Wiktoria zdobyła pierwsze miejsce i złoto za grę pojedynczą a Paulina zajęła czwarte miejsce za grę pojedynczą.

Wyjazd do Skarżyska wiązał się ze sporymi emocjami- w naszym mieście nie ma już gdzie trenować więc zawodniczki obawiały się czy sprostają zadaniu. Sprostały- jesteśmy dumni, z tego, że tak dzielnie walczyły. Opiekunem podczas zawodów była Ewa Lenart.