UCZNIOWIE SMS WSPIERAJĄ KOMBATANTÓW NA KRESACH

W tym roku po raz kolejny społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rodacy Bohaterom”, której celem jest zbiórka żywności dla kombatantów i ich rodzin pozostałych na Kresach Wschodnich.

– Wychodząc naprzeciw słowom jednego z kombatantów, obrońcy Grodna, Kazimierza Tumińskiego „Nie zapominajcie o nas”, odpowiedzieliśmy na zaproszenie Ostrowieckich Patriotów i wsparliśmy akcję „Rodacy Bohaterom” – powiedziała Dyrektor Szkoły Anna Trojanowska. – Nasza młodzież ma ogromne i wrażliwe serca, od wielu lat uczniowie angażują się w akcje charytatywne, tj. świąteczna Zbiórka Żywności, Góra Grosza, WOŚP czy Szlachetna Paczka. Nie mogło nas zabraknąć także przy tej akcji.

Koordynatorem akcji na terenie szkoły była Opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu Alicja Ramska, którą wspierały opiekunki Szkolnego Samorządu Katarzyna Górniak i Katarzyna Korulczyk.
Młodzież przygotowała kartki świąteczne z życzeniami oraz cztery wzorcowe paczki, szczególną aktywnością wykazali się licealiści z klasy III a i III b oraz III e z językowej grupy niemieckiej, wolontariusze z klasy VI szkoły podstawowej oraz Bogdan Kostucha, który zorganizował transport podarunków do sztabu akcji, a także nauczycielki Katarzyna Mozal – Papciak, Bożena Gomuła oraz Joanna Sarnecka-Żak.
Przedsięwzięcie to ma na celu upamiętnić tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a na skutek zawirowań historycznych, zsyłki nie mogli powrócić do kraju i pozostali po wojnie zza wschodnią granicą.