UCZENNICE BUDOWLANKI W CZOŁÓWCE KONKURSU EKONOMICZNEGO

Do ścisłej wojewódzkiej czołówki II edycji Świętokrzyskich Mistrzostw Ekonomicznych, zorganizowanych przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, zakwalifikowały się dwie uczennice Zespołu Szkół Nr 2: Wiktoria Susfał, kształcąca się w zawodzie technik geodeta oraz Weronika Pukos z klasy o profilu technik budownictwa.  Debiut uczennic w tym konkursie był bardzo udany. Wiktoria została laureatką i zdobyła wyróżnienie, a Weronika uzyskała tytuł finalisty.

Uczestnicy finału, który odbył się 20 maja w Kielcach musieli wykazać się wiedzą
z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz znajomością aktualnych informacji z rynku finansowego. Test obejmował zarówno wiedzę teoretyczną, jak również praktyczne zadania otwarte.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży szkół średnich wiedzy
o podstawowych mechanizmach rządzących pieniądzem i gospodarką, które oddziałują na każdego konsumenta już od najmłodszych lat. Finaliści uczestniczyli w warsztatach „Bezpieczeństwo transakcji finansowych na co dzień”, a ich opiekunowie w wykładzie „Kreatywnie o przedsiębiorczości, czyli jak uczyć praktycznych umiejętności biznesowych”.

Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem Pani mgr Beaty Kot.