Uczniowie “Bronka” finalistami festiwalu filmowego

UCZNIOWIE „BRONKA” FINALISTAMI FESTIWALU FILMOWEGO

W dniach 29-31 maja 2015 r. w Zielonej Górze odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego, którego tematem przewodnim była moneta.

Zadaniem uczestników było zrealizowanie filmu krótkometrażowego, zawierającego dialogi w języku francuskim i napisy w języku polskim. Na konkurs przesłano ponad 70 prac z Polski, Czech, Niemiec i Francji. W gronie finalistów tegorocznego festiwalu znalazła się ekipa filmowa uczniów klasy II A liceum Broniewskiego.

Twórcami filmu „Un sou de Diable” („Czarci grosz”) byli: Anna Radecka, Karolina Pierzchała, Adrian Nowak ,którzy napisali scenariusz do filmu. Anna Radecka, która to odpowiadała za reżyserię. montażem zajęła się Karolina Pierzchała. Aktorami byli:  Dominika Walczyk, Filip Siódmak, Adrian Nowak, Maciej Mazurek (gościnnie z THM-u). Uczniowie pracowali pod opieką nauczyciela języka francuskiego – p. Alicji Samot. Pobyt na festiwalu był dla wszystkich uczestników bardzo cennym i owocnym przeżyciem. Były to trzy dni pełne pokazów krótkich i dłuższych filmów z różnych krajów, spotkań z profesjonalistami (wśród nich m.in. – przewodnicząca Jury Kasia Adamik), warsztatów filmowych i koncertów.

UCZNIOWIE „BRONKA” FINALISTAMI FESTIWALU FILMOWEGO