Uczniowie „Broniewskiego” laureatami konkursu filmowego

W dniu 15 stycznia uczniowie „Bronka” wraz z opiekunami  wzięli udział w panelu eksperckim dotyczącym sextingu, cyberprzemocy oraz ryzykownego zachowania on line. Wydarzenie było połączone z premierą filmu słynnego youtubera Reżysera Życia pt. „Uważaj co wrzucasz do sieci”.

Spotkanie miało miejsce w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili : Minister Cyfryzacji Marek Zagórki, eksperci Akademii NASK , popularny influencer i youtuber Reżyser Życia a także aktorzy Małgorzata Heretyk oraz Ernest Musiał – gwiazdy telewizyjnego serialu dla młodziezy 19+.

Uczniowie naszego liceum zostali laureatami konkursu filmowego podejmującego problematykę cyberprzemocy. Dwie klasy 2a oraz 2c przygotowały materiał filmowy oparty na fabule oraz formie wywiadu. Ich prace mogliśmy obejrzeć na dużym ekranie w sali kinowej Instytutu Audiowizualnego.

Eksperci byli zachwyceni wkładem pracy naszych uczniów i efektem końcowym projektu.

Uczennica klasy 2a Gabriela Krycia wraz z opiekunem  Arturem Tofilem wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym ryzykownego zachowania on line. Opowiadali również o emocjach i wrażeniach powiązanych z realizacją i przygotowaniem filmów konkursowych.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji oraz NASK. Nasi zdolni uczniowie, ich pomysły, talenty i pozytywna energia z pewnością są dumą dla wychowawców : Pani Marzeny Kusal oraz Pana Artura Tofila oraz dla pomysłodawczyni całego projektu Pani Anny Nowak Musiał.