Uczestnicy Szkoły Zdrowego Stylu Życia na Świętym Krzyżu

W czerwcu zakończyła się IV edycja popularnego wśród mieszkańców powiatu ostrowieckiego programu profilaktycznego „Szkoła Zdrowego Stylu Życia IV”. 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie programu w ostrowieckim starostwie z udziałem starosty Zbigniewa Dudy, instruktorów aktywności fizycznej i zaproszonych gości. Kolejną atrakcją przygotowaną dla uczestników szkoły była zorganizowana przez Wydział Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych – wycieczka w dniu 10 czerwca na Święty Krzyż.

W programie wycieczki zaplanowano zwiedzanie multimedialnych wystaw w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej- Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św., oraz udział we Mszy Świętej w intencji uczestników Szkoły Zdrowego Stylu Życia w Bazylice pw. Trójcy Świętej.  Po wspólnym obiedzie uczestnicy wyprawy udali się na taras widokowy na Gołoborzu.

W czasie wolnym na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji, kiermasze rękodzieła artystycznego oraz smakołyki kuchni regionalnej.