Trwają przygotowania do wielkanocnego kiermaszu

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Kiermaszu Tradycji Wielkanocnych. W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się już pierwsze spotkania z przedstawicielami gmin w sprawie organizacji wydarzenia.

W ubiegłym roku kiermasz przyciągnął na ostrowiecki Rynek prawdziwe tłumy. W tym roku gospodarzem będzie Gmina Kunów. Kiermasz odbędzie, podobnie jak w roku ubiegłym, w Niedzielę Palmową. Na Rynku w Kunowie zorganizowane zostaną stoiska wystawiennicze, oferujące sprzedaż ludowych wyrobów świątecznych i kulinarnych. W części artystycznej przewidziane są występy zespołów ludowych, młodzieży szkolnej i Kół Gospodyń Wiejskich.

Barwne widowisko w sercu Kunowa

W tym roku również przeprowadzony zostanie konkurs palm oraz licytacja koszy wielkanocnych. Nowością będzie inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy, którą przygotują szkolne koła teatralne. Mieszkańcy i uczestnicy kiermaszu będą mogli powitać Chrystusa oraz przejść z nim drogę na kunowski Rynek.

Wystawcy mogą się zgłaszać

Wszystkich chętnych zachęcamy do zorganizowania stoiska przedstawiającego walory i tradycje ludowe reprezentowanej przez Państwa Gminy oraz zapewnienie chętnym udziału w części artystycznej.

Przypominamy, początek Kiermaszu Tradycji Wielkanocnych w Niedzielę Palmową, 20 marca o godzinie 12.00.

P1070763